کد خبر: 466158 A

نویسنده شیرازی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد:

ایلنا: نویسنده شیرازی گفت: باید یک شبکه داستان‌نویسی در استان شکل بگیرد که داستان نویسان بتوانند داستان‌های یکدیگر را بخوانند و با یکدیگر ارتباط داشته باشند و ما باید این فضا را ایجاد کنیم که این ارتباط شکل گیرد.

بیژن کیا در گفت و گو با خبرنگار ایلنا از لامرد افزود: منطقه جنوب فارس و بخصوص شهرستان لامرد دارای داستان نویسان بسیار توانمندی است و پتانسیل بسیار خوبی در حوزه داستان نویسی دارد و در میان آثار داستان نویسان لامرد تمایزهایی دیده می شود و تفاوت دیدگاه ها مشهود است.

این داستان نویس در پاسخ به اینکه چطور می‌توانیم حوزه داستان نویسی را تقویت کنیم، افزود: باید انجمن های داستان نویسی و گروه های ادبی فعال در حوزه داستان نویسی در شهرستان ها راه اندازی شود و سپس انجمن ها و گروه های داستان نویسی با یکدیگر ارتباط داشته باشند. همچنین از نظرات اساتید و منتقدان دانشگاهی بهره مند شویم تا رشد کیفی اتفاق بیافتد.

بیژن‌کیا گفت: باید یک شبکه داستان نویسی در استان شکل گیرد که داستان نویسان بتوانند داستان‌های یکدیگر را بخوانند و ارتباط داشته باشند و ما باید این فضا را ایجاد کنیم که این ارتباط شکل گیرد و متاسفانه هرکدام از شهرستان‌ها مسیر خود را دنبال می کنند و این به بتدریج باعث می شود که توان ادبیات داستانی استان کاهش پیدا کند.

این نویسنده با تاکید بر لزوم برگزاری جشنواره استانی داستان نویسی، بیان کرد: متاسفانه جشنواره منطقه ای و استانی نداریم و برگزاری جشنواره های داستان نویسی کمک بسیاری به تقویت این حوزه می کند و جشنواره ها تولید محور نیستند و داستان انتخاب می شود و جایزه می گیرد ولی توزیع و منتشر نمی شود و این روند عقلانی نیست.

وی ادامه داد: امیدوارم مسئولان فرهنگی و هنری بتوانند هسته های داستان نویسی را به یکدیگر ارتباط دهند تا ما به یک هم افزایی برسیم و پتانسیل ها در کنار هم می تواند به یک نتیجه خوبی منجر شود.

خبرنگار: مرتضی عبداله زاده

استان فارس شهرستان لامرد بیژن کیا-داستان نویس شیرازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر