کد خبر: 466328 A

مدیرکل بنیاد شهید استان زنجان خبرداد:

مدیرکل بنیاد شهید استان زنجان، گفت: بالغ بر 360 خدمت از بنیاد شهید استان زنجان به 5 هزار خانوار شهید ارائه می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، علی کاظمی با اشاره به اقدامات بنیاد شهید اظهار داشت : بالغ بر  360 خدمت از این بنیاد به 5هزار خانوار شهید ارائه می شود.

کاظمی با اشاره به ویژگی‌های استان زنجان و شهر پایتخت شور و شعور حسینی‌تصریح کرد: کمیته هایی در این حوزه تشکیل شده است.

کاظمی، با بیان اینکه 470 عنوان یاد واره برای شهدا در زنجان انجام شده است، گفت: شاهد اقدامات مطلوب فرهنگی در حوزه‌های مختلف برای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در استان زنجان بودیم.

در ادامه این جلسه علی مهدیخانی مدیر کل بنیاد حفظ و آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس نیز با اشاره به چاپ آثاری دراین راستا عنوان کرد : شاهد چاپ 5عنوان کتاب کود ک ، کتاب روزهای ارغوانی خاطرات یک شهید (صمدی نیا) با مجموع خاطرات شهرستانهای ابهر و ...دو جلد کتاب با عناوین " خواهرانه" خواهران رزمندگان و شهداء ، مصاحبه و کتب زیر چاپ و همچنین جمه آوری کتاب خاطرات شهدا و آزادگان و کتب دیگر در ین زمینه مهم برشمرد که به همت این بنیاد جمع آوری و چاپ شده است.

وی ، با یاد آوری اینکه عملیات خیبر دارای بیشترین شهدا در تاریخ انقلاب اسلامی برای استان زنجان بوده است اضافه کرد: در صدد اجرای برنامه های دراین راستا در استان خواهیم بود.

مرتضی صفری مدیر کل صدا و سیمای مرکز زنجان، با اشاره به تشکیل کمیته رسانه و فضای مجازی و اقدامات در این زمینه  اظهار داشت: فرهنگسازی برای نوجوانان در راستای اطلاع رسانی در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت حائز اهمیت است.

صفری ، همچنین با اشاره به تولید برنامه پلاک دراین  زمینه یادآورشد: در تاریخ برنامه سازی استان سریال 13 قسمتی یاشا در این حوزه مهم بوده است.

صفری ، با بیان اینکه در صدد تولید برنامه زنده سال تحویل هستیم افزود: تولید تله فیلم یا سریال از زندگی شهید شهریاری می تواند برند فرهنگی برای استان زنجان باشد.

استان زنجان انقلاب اسلامی بنیاد شهید مصاحبه خیبر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر