کد خبر: 466455 A

یحیی رحمتی خبر داد:

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: بالغ بر 215 هزار و 350 نفری گردشگر از مراکز دیدنی و تاریخی استان زنجان بازید کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، یحیی رحمتی شامگاه امروز با اشاره به برنامه‌های شاخص ستاد تسهیلات نوروزی و بازدید کنندگان مناطق دیدنی،  تاریخی گردشگری استان زنجان  در 11 ماهه سال‌جاری اظهار داشت: سال آینده شاهد اجرای برنامه متنوع در سطح استان زنجان خواهیم بود.

رحمتی با بیان اینکه تعداد بالغ بر  215 هزار و 350 نفری گردشگر از مراکز دیدنی و تاریخی استان زنجان بازید کردند، افزود: در این زمینه  507 نفر گردشگر خارجی از مراکز تاریخی و دیدنی استان بازدید کردند.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان با اشاره به اینکه برنامه‌های گردشگری تا 15 فروردین سال آینده ادامه خواهد داشت، گفت: ایجاد مراکز اطلاع‌رسانی در استان برای خدمات نوروزی و راهنمایان سیار گردشگری از جمله برنامه‌های این مجموعه در ایام نوروز خواهد بود.

رحمتی تولید اقلام تبلیغاتی را نیز از دیگر اقدامات در این حوزه برشمرد و گفت: نقشه استان به شش زبان زنده دنیا چاپ شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی،  گردشگری و صنایع دستی استان زنجان، راهنمایی گردشگران را به صورت سیار  و برپایی جشنواره غذا در سلطانیه را از اهم برنامه‌های ستاد تسهیلات نوروزی دانست و گفت: سال آینده تمامی مراکز گردشگری دارای راهنمایان گردشگری خواهد بود.

وی، همچنین  به نمایش گذاشتن اشیاء تازه کشف شده تاریخی را نیز از جمله اقدامات در ایام نوروز عنوان کرد و گفت: ستاد استقبال از ماه‌های پیش در سطح شهر شروع شده است.

حبیب ملایی یگانه، شهردار زنجان و مسئول هماهنگی شهردار‌ی‌ها و دهیاری‌های استان زنجان ، برپایی سفره‌های هفت سین را در سطح شهر 14مورد عنوان کرد و گفت: مبلمان شهری، پاکسازی مناطق، اماکن شهری راه‌اندازی اینترنت رایگان، 11 جایگاه عرصه سوخت در اختیار شهرداری و معاینات فنی خودرو و اقدامات فرهنگی، فضاسازی شهر با عنوان زنجان میزبان مهربان، برگزاری انواع مسابقات، اجرای برنامه‌های آیینی را از اهم برنامه‌های شهری برای ایام و تعطیلات نوروزی در سال آینده است.

شهردار زنجان با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه فروش ویژه کودکان کار و معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان زنجان افزود: سال آینده شاهد بر گزاری5گذر از نوروز و با سه روز بدون خودرو خواهد بود.

ستاد تسهیلات نوروزی استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر