کد خبر: 466498 A

استاندار زنجان:

استاندار زنجان معتقد است اصحاب فرهنگ و هنر بهترین دیپلماسی برای کشور محسوب می‌شوند.

به گزارش خبرنگارایلنا از زنجان، اسدالله درویش‌امیری شامگاه امروز در جلسه دیدار با اصحاب فرهنگ و هنر استان زنجان با اشاره به اینکه هنر در کشور ما دارای رنگ و بوی تاریخی اسلامی است، اظهارداشت: تاریخ و دین در اندیشه هنرمندان ما نفوذ کرده است.

استاندار زنجان با بیان اینکه اصحاب هنر بهترین  دیپلماسی برای کشور است، افزود: حضور هنرمندان به‌عنوان سفیران فرهنگی با اندیشه‌های ناب ایرانی اسلامی و تاریخ تمدن تاریخی مهم واساسی است.

درویش امیری، ملت ایران را دارای تمدن بسیار عمیق برشمرد و گفت: هنر و هنرمند ایران اسلامی دارای سابقه تاریخی و اصالت فرهنگی است .

مقام عالی دولت در استان، رفع مشکلات مالی هنرمندان را مهم ارزیابی  کرد و گفت: عدم پذیرش برخی برنامه‌ها و وجود برخی بی‌مهری‌ها درباره بعضی هنرها را در کشور غیرقابل قبول برشمرد.

وی،  در ادامه بی‌مهری نسبت به هنر و هنرمندان را مهم ارزیابی کرد و گفت: هر بخشی از هنرمندان می‌تواند سفیر کشور ما باشد.

استاندار زنجان، تقویت هنر و فرهنگ بومی را مبارزه با فرهنگ تهاجمی عنوان کرد و یادآورشد: تقویت هنرمندان باعث مقابله با تهاجم فرهنگی است.

درویش امیری، نقش هنر و موسیقی سنتی را در جامعه مهم ارزیابی کرد وگفت: هنر خلاقیت است باید عمیق باشد تا لذت آن احساس شود.

مقام عالی استان، تلاش در راستای حفظ و احیائ هنرها و رشته‌های بومی را حائز اهمیت عنوان کرد وگفت: هنرمندان باید خود در مسیر رشد اقتصادی قرار بگیرند.

استاندار زنجان در پایان با اشاره به بهره‌مندی و سهم کم وزارت‌ارشاد از اعتبارات فرهنگی نسبت به دیگر وزارتخانه‌ها در کشور تصریح کرد: امید است به نیازمندی‌های اصحاب هنر پاسخ مناسب داده شود.

استانداری زنجان اسدالله درویش‌امیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر