کد خبر: 468325 A

به دلیل بی‌احتیاطی رخ داد؛

ایلنا: نگهداری و ساخت مواد محترقه در اردبیل 11کشته و زخمی بر جای گذاشت.

به گزارش ایلنا، یعقوبی مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اردبیل اظهار داشت: بر اثر انفجار مواد محترقه غیرمجاز در زیرزمین یک واحد مسکونی در منطقه آراز علی شهر اردبیل، متاسفانه هفت نفر از هموطنان جان باختند و چهار نفر هم مجروح شدند که بلافاصله توسط اورژانس به بیمارستان‌های اردبیل انتقال یافتند.

بر اساس اعلام یکی از مجروحان در این حادثه اعضای یک خانواده به همراه خواهرزن و بچه‌هایش میهمان بودند که به دلیل بی‌احتیاطی در ساختن مواد محترقه غیرمجاز در زیرزمین این واحد مسکونی، انفجار شدیدی رخ داد که باعث تخریب بخشی از ساختمان و شکستن شیشه‌های ساختمان‌های مجاور شد .  

 2 دختر بچه هم که شاهد ساختن این مواد غیر مجاز بودند اعلام کردند که برادرانشان در حال تهیه مواد منفجره بودند که یک مرتبه این انفجار رخ  داد .  

مدیرعامل سازمان آتش نشانی اردبیل از هموطنان عزیر درخواست کرد با توجه به نزدیک شدن به ایام نزدیک سال از نگهداری هر نوع مواد محترقه در منازل جدا خودداری کنند .  

یعقوبی گفت: برخی افراد سودجو به دلیل کسب درآمد، متاسفانه جوانان و نوجوانان را ترغیب به استفاده از این گونه مواد می‌کنند که این کار از لحاظ ایمنی باعث بروز همچین اتفاقاتی برای خانواده‌ها می‌شود.

بیمارستان درآمد کشته و زخمی مواد محترقه اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر