کد خبر: 468477 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

رئیس‌اداره راهداری و حمل و نقل‌جاده‌ای شهرستان ری از تلاش مضاعف عوامل راهداری برای خدمات‌رسانی علیرغم کمبود امکانات کافی راهداری در این شهرستان خبر داد.

فرشاد اسکندری در گفت وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: شهرستان ری با دارا بودن حدود 700 کیلومتر راه جاده‌ای(3000 کیلومتر راه همسنگ) و مجاورت با شهرهای پرترددی همچون تهران، ورامین، کرج و..از شهرستان‌های حساس و استراتژیک استان تهران در حوزه حمل و نقل جاده‌ای به شمار می‌آید.

وی افزود: اتوبان تهران- قم و جاده قدیم تهران- قم  و محور چرمشهر بدلیل شریانی بودن این مسیر به جنوب کشور و دسترسی به 17 استان کشور از نقاط پرتردد شهرستان ری است که روزانه با همکاری عوامل راهور، این مسیر ارتباطی از جهات مختلف فیزیکی و ترافیکی نظارت و اعمال قانون می شود.

اسکندری بزرگراه امام رضا(ع) را از دیگر نقاط مهم این شهرستان عنوان کرد و گفت: بدلیل تردد سالانه میلیون‌ها زائر بارگاه مطهر رضوی، نظارت شدیدی به جهت حفظ سلامتی و ایمنی مسافران و زائران در بخشی از این محور مواصلاتی  و راه‌های منشعب روستایی این محور صورت می گیرد.

رئیس اداره راه و حمل و نقل جاده ای شهرستان ری با اشاره به تردد روزانه هزاران خودرو در محور ری- ورامین بر لزوم ارتقای ایمن‌سازی این جاده تاکید کرد و گفت: با مساعدت فرماندار شهرستان ری و  ادارات و نهادهای دیگر، نقاط حادثه خیز این محور به شدت کاهش یافته و با برنامه های در دست اجرا، بقیه نقاط این محور ایمن خواهد شد.

وی یکی از معضلات این اداره را وجود دستفروشان متعدد در حاشیه راه‌های این شهرستان بویژه در محورهای منتهی به گلزار بهشت زهرا (س) اعلام کرد و گفت: متاسفانه علیرغم مذاکرات و مکاتبات متعدد با ادارات مختلف، عدم ساماندهی این افراد ضمن بروز مشکلات و ناهنجاری های اجتماعی، ایمنی رانندگان و مسافرین را به شدت به خطر انداخته است که نیازمند همکاری و تعامل بیشتر ادارات مرتبط بویژه بخشداری ها، دهیاری ها و نیروی انتظامی و مراجع قضایی است.

photo_2017-03-11_14-02-59

اسکندری با اشاره به در پیش بودن آخرین پنجشنبه سال و سنت عطرافشانی و زیارت اهل قبور گفت: شهرستان ری در این روز با حجم وسیعی از وسایط نقلیه مواجه است که بار ترافیکی شدیدی به محورهای مواصلاتی این شهرستان ایجاد می کند که با هماهنگی صورت گرفته با تولیت آستان مقدس حضرت امام خمینی(ره) و برگزاری جلسات متعدد، فضایی جهت ساماندهی و استقرار گل فروشان تعبیه شده که بزودی به آنان واگذار خواهد شد.

وی همچنین گفت: این اداره تنها با یک خودروی پیکاب دولتی، کلیه راه‌های مواصلاتی شهرستان ری را رصد می کند که بایستی نسبت به این قضیه توجه جدی صورت گیرد.

رئیس اداره راه و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان ری، این اداره را به عنوان تنها متولی نصب و اداره بیلبوردهای جاده ای عنوان کرد و یادآور شد: بر اساس ماده 17 قانون ایمنی راه‌ها، صدور هرگونه مجوز برای ایجاد مستحدثات به هر صورت در فاصله 100 تا 250 متری حریم راهها و تقاطع های همسطح و غیر همسطح با وزارت راه و شهرسازی است که درآمد حاصل از این امر که به خزانه دولت واریز می‌شود صرف بهسازی جاده ها، ایمن سازی آن و موارد عمومی دیگر کشور می شود.

اسکندری تاکید کرد: بر اساس دستورمقام معظم رهبری و استفتائات صورت گرفته، در جهت حفظ حقوق بیت المال، ذره‌ای کوتاه نخواهیم آمد و با متجاوزین به حریم راه‌ها برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

وی افزود: افرادی که در خواست استفاده از بیلبوردهای تبلیغاتی در حاشیه راهها و جاده های شهرستان ری را دارند باید با هماهنگی وزارت راه اقدام به دریافت مجوز کنند و در این راستا، علیرغم تذکرات متعدد، تابلوهای احداث شده غیر مجاز با حکم قضایی قلع و قمع و برچیده می شود.

اسکندری در پایان ضمن آرزوی سفری خوب و ایمن برای هموطنان در ایام تعطیلات نوروزی خواستار همکاری و توجه بیشتر آنان به توصیه های عوامل راهدار ی و پلیس راهور شد.

خبرنگار: روح الله حسین زاده

استان تهران راهداری و حمل و نقل جاده اسکندری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر