کد خبر: 468609 A

شهردار گوانگ‌جو:

شهردار گوانگ‌جو گفت: عقد خواهرخواندگی میان اصفهان و گوانگ‌جو موجب معرفی این دو شهر به جهان است.

به گزارش ایلنا، چوی یانگ سیک ساعتی پیش در نشست عقد پیش تفاهم‌نامه خواهرخواندگی اصفهان و گوانگ‌جوی کره‌جنوبی با بیان این مطلب گفت: شهرداری اصفهان اهتمام قابل‌توجهی برای عقد این پیش تفاهم نامه داشته و من به سهم خود از این پیگیری و تلاش متشکرم.

وی با اشاره به رابطه دیرینه و تاریخی شهر تاریخی گوانگ‌جو و اصفهان گفت: این دو شهر از صدها سال قبل از طریق جاده ابریشم با همدیگر مرتبط بوده و مبادلات مختلفی میان آنها صورت می گرفته است.

 چوی یانگ سیک افزود: در 22 مردادماه سال 1392توافقی دوسویه برای رابطه میان این دو شهر صورت گرفت و اکنون این توافق به صورت رسمی در جشنواره جاده ابریشم به عقد خواهرخواندگی منجر می شود.

وی با اشاره به حضور حماسه کوشنامه در شهر گوانگ جو گفت: شهر ما پایتخت پادشاهی سلسله شیله در غرب جاده ابریشم است که امیدوارم حماسه کوشنامه و در کنار آن ابعاد گوناگون فرهنگی اجتماعی گردشگری و ورزشی این شهر در ارتباط با شهر اصفهان معرفی شده و گسترش یابد.

شهردار گوانگ جو برگزاری جشنواره فرهنگی جاده ابریشم در کاخ موزه چهلستون را رخدادی قابل توجه ارزیابی کرد و گفت: چهلستون زیباترین کاخ تاریخی در جهان است و امیدوارم حماسه تاریخی کوشنامه دوباره در این کاخ اجرا شود.

اصفهان گوانگ جو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر