کد خبر: 470400 A

با ورود دو موج بارندگی به کشور؛

اکثر نقاط کشور با ورود دو موج بارندگی جدید تحت تاثیر بارندگی قرار می‌گیرد.

به گزارش ایلنا، در حال حاضر دو موج بارندگی هوای کشور را تحت تاثیر  قرار داده که موج اول زودتر رخنه کرده و بارندگی‌های قابل توجهی هم خواهد داشت.
 
 این موج بارندگی از آذربایجان‌های غربی و شرقی، آغاز شده و در مرند، شبستر، سلماس و ارومیه هم بارش گزارش شده است.
 
موج دیگر بارندگی با تاخیر آغاز می‌شود و استان‌های خوزستان، بوشهر، هرمزگان، فارس و سیستان و بلوچستان را درگیر می‌کند که البته این موج بارندگی به سرعت به نیمه غربی کشور هم نفوذ خواهد کرد.
 
 امشب هوای تهران بارانی می‌شود و در ادامه نیز آذربایجان‌های غربی و شرقی، زنجان، کردستان، ایلام، همدان، چهارمحال بختیاری، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، قزوین، البرز، سواحل دریای خزر، خراسان های شمالی، رضوی و جنوبی هم بارندگی خواهند داشت.
 
وزش باد در بخش‌هایی از عربستان، عراق و کویت باعث تشکیل کانون‌های گردو غبار می‌شود که هوای استان‌های بوشهر، خوزستان و فارس نیز غبارآلود همراه با گرد و خاک پیش بینی می‌شود.
 
تا روز شنبه روند افزایش دما در سراسر کشور محسوس خواهد بود اما این شرایط جوی ناپایدار مربوط به امروز است و اگر هموطنان قصد سفر دارند ترجیحا جمعه و شنبه زمان مناسبی خواهد بود.
 
 از غروب یکشنبه موج جدید بارش ها از نوار غربی کشور آغاز می‌شود و پیش بینی می‌کنیم روز سال تحویل در بیشتر نقاط کشور بارندگی و کاهش دما را داشته باشیم.

عراق کهگیلویه و بویراحمد هرمزگان کاهش دما چهارمحال بختیاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر