کد خبر: 470532 A

قائم مقام نهضت سوادآموزی کشور در گچساران:

قائم مقام نهضت سوادآموزی کشور با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، اظهارداشت: در نیمه اول امسال، 50 شهید دانشجو مدافع حرم تقدیم حریم مقدس اسلام کردیم.

به گزارش ایلنا از گچساران، " مصطفی عطاران" در هفتمین یادوآره شهدای سوادآموزی کشور و نکوداشت مرحوم متقی کاشانی امام جمعه اسبق این شهرستان در دوگنبدان گفت: از آمار ۱۸۸ هزارشهید کشور، یک ونیم درصد از این  آمار متشکل از  سه هزار و 700 دانشجوی شهید، چهار هزار معلم و بیش از ۴۰ هزار دانش آموز است.

وی افزود: میانگین سن شهدا ۱۸ تا۲۰ سال بوده و اکنون برگزاری چنین آئین هایی نشان از توجه جوانان و نخبگان علمی به پاسداشت نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

پرداخت 600 هزار تومانی دولت برای باسوادکردن یک بیسواد 

قائم مقام نهضت سوادآموزی کشور از توجه دولت تدبیر و امید به موضوع ریشه کن کردن بیسوادی خبر داد و خاطرنشان کرد: سرانه هر سواد آموز در طول چهار سال گذشته به صورت میانگین مبلغ ۶۰۰ هزار تومان بوده است.

عطاران گفت: در دولت تدبیر وامید تعداد سواد آموزان کشور رشد چشمگیری داشته است و ذکر ارقام آماری پس از اعلام نتایج نهایی سرشماری ۹۵ اعلام می شود.

بیش از 94 درصد مردم ایران باسواد هستند 

وی افزود: در آخرین سرشماری ۹۵ بیش از 94 درصد رشد سوادآموزی در کشور گزارش شده که نسبت به پنج سال ماقبل از آن رشد 2 و نیم درصدی را نشان می دهد.

قائم مقام نهضت سوادآموزی کشور از رشد سوادآموزی جامعه هدف بالای 40 سالگی در دولت تدبیر و امید خبرداد.

عطاران گفت:در سال ۹۴، مبلغ ریالی پاداش باسواد کردن بیسوادان 134 هزار تومان بوده که این مبلغ در سالجاری به 139 هزار و 600 تومان رسید و پرداخت شد.

وی افزود: روند باسواد شدن بیسوادان در کهگیلویه و بویراحمد نیز رشد خوبی بوده و این استان در رتبه استان های برتر کشور قرار دارد.

انقلاب اسلامی دانشجو مردم ایران معلم اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر