کد خبر: 471230 A

سازمان هواشناسی اعلام کرد:

سازمان هواشناسی اعلام کرد به جز جنوب استان سیستان و بلوچستان امروز در اغلب نقاط کشورمان شاهد بارندگی خواهیم بود و بارش‌ها در شمال غرب و ارتفاعات زاگرس و البرز به شکل برف خواهد بود.

 

به گزارش ایلنا، مرتضی ضرابی ضمن بیان این مطلب گفت: صبح امروز شاهد بارش برف در خلخال، دماوند، آبعلی، فریدون شهر و داران اصفهان بودیم که بارش‌ها امروز با شدت و ضعف ادامه خواهد داشت و بیشترین شدت بارش‌ها در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، فارس، خراسان‌های شمالی، رضوی و جنوبی، شمال استان خوزستان و نیمه غربی کرمان خواهد بود و در برخی مناطق این استان‌ها شرایط برای وقوع سیلات و آبگرفتگی فراهم خواهد بود.

وی گفت: پدیده وزش باد و گرد و غبار انتقالی از عراق و شمال عربستان نیز کیفیت هوا در بخش‌هایی از جنوب غرب کشور مانند مناطقی از استان ایلام و خوزستان را کاهش خواهد داد.

ضرابی افزود: خلیج فارس امروز آب‌های مواج و متلاطمی خواهد داشت و وزش باد پدیده غالب نیمه شرقی کشور خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: کسانی که می‌خواهند به شمال کشور سفر کنند توجه داشته باشند از عصر فردا بارش‌ها در استان‌های ساحلی خزر تقویت می‌شود و شاهد کاهش دما خواهیم بود و این بارش‌ها به تناوب تا روز پنج شنبه در استان‌های ساحلی خزر ادامه می‌یابد و شدت آن بیشتر ساعات بعدازظهر در نیمه غربی استان ایلام خواهد بود.

ضرابی با اشاره به اینکه دریای خزر از عصر فردا به مدت 24 ساعت آب‌های مواج و متلاطم خواهد داشت، پیش بینی کرد از عصر فردا در استان‌های ساحلی خزر بارش‌هایی به صورت برف در ارتفاعات البرز و مناطق کوهستانی نمایان شود.

استان سیستان و بلوچستان اصفهان ایران مسافران هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر