کد خبر: 471277 A

تغییرات جوی در راه است؛

سازمان هواشناسی کشور از مردم خواست از برپا کردن چادر در مناطق مستعد سیل، مسیل‌ها یا حاشیه رودخانه‌ها در جنوب، جنوب شرق و شرق کشور خودداری کنند.

 

به گزارش ایلنا؛ سازمان هواشناسی اعلام کرد با تداوم فعالیت سامانه بارشی که از روز گذشته وارد کشور شده وضعیت هوا در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه به شرح زیر پیش‌بینی می‌شود:

دوشنبه 30 اسفند: بارش باران همراه با شرایط تندری که موجب رگبار باران و تگرگ و وقوع صائقه در جنوب و غرب کرمان، جنوب و شرق فارس، هرمزگان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و شمال سیستان و بلوچستان می شود و پیامد آن احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها و همچنین گاهی وزش باد شدید خواهد بود.  

سه شنبه اول فروردین: بارش باران گاهی با رگبار و رعد و برق و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و بالا آمدن آب رودخانه‌ها در سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان.

در ارتفاعات و گردنه‌های کوهستانی چهارمحال بختیاری، لرستان و مناطق مرتفع و گردنه‌های کوهستانی در جاده‌های منتهی به سواحل شمالی طی دوشنبه تا اوایل سه شنبه گاهی بارش برف پیش‌بینی می‌شود و همچنین طی سه‌شنبه تا اوایل چهارشنبه جاده‌ها و گردنه‌های کوهستانی البرز منتهی به شمال کشور و در جاده‌های کوهستانی کرمانشاه، کردستان، شمال آذربایجان شرقی، اردبیل و خراسان شمالی گاهی با بارش برف خواهند بود و خلیج فارس و دریای خزر با وزش باد شدید شمال غربی از امروز تا سه شنبه مواج پیش‌بینی می‌شود.

سازمان هواشناسیضمن تبریک سال نو از هموطنان درخواست کرد برای سفر و عبور از مناطق کوهستانی قبلا اطلاعات جاده را از سازمان راهداری جویا شوند و تجهیزات زمستانی را به همراه داشته باشند.

همچنین در این مدت از برپا کردن چادر در مناطق مستعد سیل، مسیل‌ها یا حاشیه رودخانه‌ها در جنوب، جنوب شرق و شرق کشور خودداری کنند.

سازمان هواشناسی سال نو سیل مسافران نوروزی هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر