کد خبر: 475537 A

مدیر خانه ای بی خبرداد:

مدیر خانه ای بی(بیماران پروانه ای) گفت: 4737 بسته پانسمان که هر کدام 500 هزار تومان هزینه دارد، به صورت رایگان در اختیاران بیماران گرفته است.

به گزارش ایلنا به نقل از وبدا،حجت الاسلام سیدحمیدرضا هاشمی گلپایگانی در دیدار نوروزی وزیر بهداشت با نمایندگان انجمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد، گفت: با همت وزیر بهداشت اثرات مثبت اجرای طرح تحول سلامت در مناطق محروم و دورافتاده که قبلا حتی خانه بهداشت هم نداشتند، کاملا قابل لمس و رویت است.
 
هاشمی در ادامه تاسیس معاونت اجتماعی در وزارت بهداشت را اتفاق بسیار خوبی دانست و گفت: پس از بازدید وزیر بهداشت در فروردین سال گذشته از خانه بیماران ای بی، مبتلایان حمایت‌های بسیار مفید و ارزشمندی را دریافت کردند و امیدواریم در سالگرد این بازدید، امسال نیز به خانه‌ ای‌بی بیایند و نتایج و گزارشات اتفاقات خوبی که در یک سال گذشته صورت گرفته را از نزدیک مشاهده کنند.
 
مدیر خانه‌ ای‌بی با اشاره به اینکه، کوتاهی دولت‌های قبل در 20 سال گذشته را نمی‌توان یکباره جبران کرد، افزود: تنها در زمان ریاست مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، سه بیماری به عنوان بیماری خاص ثبت شدند و بیماری‌های دیگری نظیر بیماری ای‌بی یا همان پروانه‌ای در حال حاضر پیرو دستور وزیر بهداشت دولت یازدهم، خدمات خاص به این دست از بیماران ارائه می‌شود.
 
وی تحقق وعده‌های  هاشمی در خصوص بیماران ای‌ بی را نقطه امیدی برای مبتلایان روشن کرد بطوریکه در حال حاضر 4737 بسته پانسمان به صورت رایگان که هربسته آن معادل 500هزارتومان هزینه دارد برای مبتلایان ارسال می‌شود که هزینه‌ای معادل سه میلیارد تومان داشته است.

آیت الله هاشمی رفسنجانی دولت گلپایگانی وزارت بهداشت وزیر بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر