کد خبر: 477657 A

استاندار کردستان مطرح کرد:

استاندار کردستان گفت: اعتیاد پدیده پیچیده ای است و بخش قابل توجهی از اقتصاد و تبادلات مالی جهان امروز را به خود اختصاص داده و درآمد کلانی را برای تولیدکنندگان سنتی و صنعتی به همراه دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عبدالمحمد زاهدی امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که با حضور دستگاه های متولی در استانداری برگزار شد با بیان اینکه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در حوزه پیشگیری، درمان و کارآفرینی در سال گذشته توانست عنوان برتر را کسب کند، افزود: با اقدامات مثمرثمری که انجام شده معتقدم نباید فعالیت ها را متوقف کرد.

وی گفت: اعتیاد پدیده پیچیده ای است و بخش قابل توجهی از اقتصاد و تبادلات مالی جهان امروز را به خود اختصاص داده و درآمد کلانی را برای تولیدکنندگان سنتی و صنعتی به همراه دارد.

زاهدی با بیان اینکه توزیع کنندگان در مقابل اقدامات پیشگیرانه و درمان بی کار نمی نشینند و هر روز روش های جدیدی را ابداع می کنند ابراز داشت: با این وجود می بایست طرح و برنامه های نو و تازه برای پیشگیری، درمان و کارآفرینی ارایه داد.

استاندار کردستان حمایت و مراقبت از افراد تحت درمان را ضروری دانست و گفت: اگر فرد بهبود یافته مورد حمایت واقع نشود در جامعه این را القا می کند که درمان بی نتیجه است.

زاهدی خاطر نشان کرد: با وجود اینکه اماکن نگه داری معتادان هزینه بر است اما باید بیشتر تقویت و با نگاهی روان شناختی به معتادین نگریسته شود چرا که بدلیل مورد شماتت قرار گرفتن در جامعه خواهان آنند که افراد کثیری را همراه خود کنند.

وی با تاکید بر اینکه باید امکان آلوده کردن افراد سالم را از معتادین گرفت عنوان کرد: با وجود اینکه کردستان استان آلوده ایی نیست از این رو این تعداد اندک را باید با حمایت ها تحت پوشش قرار داد.

زاهدی با بیان اینکه دنیا عاری و مصون از مواد مخدر نیست اضافه کرد: این مسئله هر جامعه ایی را درگیر خود می کند ولی باید این امر را به حد صفر نزدیک کنیم و آلودگی ها را بزداییم.

وی ترویج گفتمان سازی و برگزاری همایش ها در این زمینه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: افراد جامعه همه در قبال این امر احساس مسئولیت کنند و با آگاهی بخشی که از سوی رسانه ها صورت گرفته امکان تقویت این حس افزایش یافته است.

به گفته استاندار کردستان اعتیاد به مواد مخدر از آسیب های اجتماعی خطرناکی است که کیان جامعه را با خطر جدی مواجه می کند.

اعتیاد اقتصاد جهان درآمد بهبود یافته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر