کد خبر: 488262 A

استاندار زنجان:

استاندار زنجان گفت: ایجاد نشاط اجتماعی و درآمدزایی برای مردم دنیا و گسترش صلح و دوستی با تکیه ‌بر فرهنگ غذایی مردم کشورهای عضو اکو و جاده ابریشم از مهم‌ترین دستاوردهای توسعه گردشگری در منطقه خواهد بود

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، اسداله درویش امیری،  شامگاه دیروز چهار شنبه (20اردیبهشت) در مراسم افتتاح سومین جشنواره بین‌المللی غذای اکو – جاده ابریشم در زنجان که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، جمعی از سفرای عضو کشورهای اکو و مدیران استانی برگزار شد،  برپایی چنین جشنواره هایی در استان زنجان را که از سابقه و پیشینه تاریخی درخشانی برخوردار می باشد، فرصت مغتنمی جهت افزایش نشاط و شادابی اجتماعی عنوان کرد و گفت: این جشنواره ها با تقویت ظرفیت های گردشگری استان، زمینه افزایش اشتغال، رونق اقتصاد داخلی و معرفی ظرفیت‌های فراوان موجود در استان را فراهم می کند.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از بنیانگذاران سازمان اکو، همواره در پیشبرد اهداف توسعه ای آن پیشگام بوده است، یادآور شد: با برگزاری برنامه هایی همچون جشنواره غذا، امکان معرفی فرهنگ ها و غذاهای محلی و منطقه ای را برای کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی ایجاد شده است.
photo_۲۰۱۷-۰۵-۱۰_۲۲-۵۸-۰۲

درویش امیری، کشور ایران را به لحاظ تنوع اقوام و فرهنگ‌ها جزو کشورهای غنی دنیا برشمرد و اظهار کرد: تفاوت های نژادی، جغرافیایی، سیاسی و زبانی هرگز نمی تواند مانعی برای ایجاد صمیمیت و همدلی، نزدیکی و ارتباط میان ملت ها شود. زیرا ملت ها همیشه از طریق روابط فرهنگی با سایر کشورها، گام در مسیر توسعه می گذارند و در این میان، توجه به فرهنگ غذایی مردم دنیا می تواند زبان مشترکی برای این تعامل باشد.

وی به تاریخ تمدن و سابقه طولانی ایرانیان اشاره کرد و گفت: مردم ایران در برخورداری از تنوع غذایی، فرهنگ غذا و معرفی آن همواره پیشتاز هستند و حرف‌های فراوانی برای گفتن دارد.

مقام عالی اجرایی استان، ایده برپایی جشنواره غذا را علاوه بر ایجاد زمینه نشاط و شادابی در جامعه، عاملی جهت ارتقای تعاملات منطقه ای کشورها عنوان کرد و افزود: این جشنواره بر اهمیت توجه به سیستم تغذیه ای و امنیت غذایی در میان تمامی ملت های جهان تاکید دارد و مردم را با شیوه های مختلف تهیه و طبخ غذا در کشورهای مختلف و استانداردهای غذایی جهان آشنا می سازد.

استاندار زنجان گسترش صنعت گردشگری را علاوه بر دیپلماسی مردمی، در گسترش تعاملات فرهنگی و اجتماعی موثر دانست و ابراز امیدواری کرد: با برگزاری جشنواره های متنوع در استان زنجان، گام های موثری در توسعه صنعت گردشگری، به‌ویژه در میان کشورهای کمتر توسعه‌یافته برداریم و رویای صلح، عدالت، توسعه و برخورداری از امنیت و غذا در سرتاسر جهان محقق سازیم تا هیچ کودک گرسنه ای در این کره خاکی از نعمت غذای سالم محروم نماند.
نماینده عالی دولت در استان، اضافه کرد: توجه به گسترش صنعت گردشگری می تواند نقش بسزایی در راستای مقابله با فقر، کاهش بیکاری، ایجاد رونق اقتصادی و افزایش رفاه اجتماعی داشته باشد و با سرمایه‌گذاری غیرمستقیم، ضمن ایجاد نشاط اجتماعی، در تمامی بخش‌های اقتصادی و تعاملات منطقه ای نیز اثرات توسعه‌ای دارد.

سومین جشنواره غذای ابریشم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر