کد خبر: 488263 A

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان:

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان به اهمیت جاده ابریشم اشاره کرد و گفت: زنجان می‌تواند بستر مناسبی برای تجربه اتصال فرهنگی کشورهای حوزه جاده ابریشم باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، یحیی رحمتی، شامگاه دیروز (20اردیبهشت)  در مراسم  افتتاح سومین جشنواره بین المللی غذای اکو-جاده ابریشم که با حضور استاندار زنجان و معاون رئیس جمهور برگزار شد، با بیان اینکه جاده ابریشم نقش فرهنگی و اقتصادی مهمی در تاریخ داشته است، اظهار کرد: حضور میهمانان عضو سازمان همکاری های اقتصادی اکو و حوزه جاده ابریشم در شهرزنجان موجب جدب انتقال و اتصال فرهنگ است.

 رحمتی ، غذا را بهانه ای برای دورهم بودن عنوان کرد و افزود: غذا بهانه ای برای با هم بودن، ایجاد صمیمیت و ابراز محبت میان انسان ها بوده و وجه اشتراک مناسبی میان ملت های مختلف است.

دبیر جشنواره بین المللی غذای اکور-جاده ابریشم به اهمیت اقتصاد گردشگری در دنیا اشاره کرد و یادآور شد: امروز حجم بالایی از گردش مالی در اقتصاد دنیا از بخش گردشگری است.

وی، در پایان سخنان خود، با بیان اینکه تنوع فرهنگی و قومی کشورهای حوزه جاده ابریشم و اکو بسیار بالاست، گفت: کشورهای مختلف این حوزه دارای تنوع بالای فرهنگی و به تبع آن تنوع بالایی از غذاها هستند که این تنوع فرهنگی می تواند مسیری برای جهانی شدن آن ایجاد کند.

سومین جشنواره غذایی اکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر