کد خبر: 488271 A

فرماندار آستارا:

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: بازرسان و سربازرسان انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، صیانت از آرای مردم و اخلاق را سرلوحه کار خود قرار دهند.

به گزارش ایلنا از آستارا، فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: بازرسان و سربازرسان انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، صیانت از آرای مردم و اخلاق را سرلوحه کار خود قرار دهند.

یونس رنجکش در کارگاه آموزشی گفتمان سازی بازرسان، انتخابات و مشارکت حداکثری اظهار داشت: دو انتخابات مهم در سطح ملی و منطقه ای پیش رو داریم که از هرکدام از اهمیت خاصی برخوردارند چراکه بواسطه رای مستقیم مردم شاهد انتخاب مدیران ارشد کشور و همچنین مدیران محلی هستیم.

وی افزود: مقدمات انجام این انتخابات از مدتها پیش فراهم شده و از بهار ۹۶ هم وارد پروسه ثبت نام از کاندیداها و سپس تایید صلاحیت ها شدیم و اکنون نیز زمان تبلیغات فرا رسیده است.

وی ادامه داد: در مجموعه برگزارکنندگان انتخابات باید یک همراهی و همکاری منحصر به فردی وجود داشته باشد تا شاهد فضایی پویا و سالم جهت جلب مشارکت حداکثری مردم برای یک انتخابات رقابتی باشیم از همین رو برای طیف های مختلف این مجموعه از مجریان و ناظران گرفته تا کاندیداها کارگاه های آموزشی برگزار کردیم تا آنها با آشنایی کامل با قانون وارد صحنه انتخابات شوند.

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا ضمن تشکر از مجریان، ناظران و هیات بازرسی انتخابات شهرستان اظهار داشت: بحث حضور بازرسان و سربازرسان برای ما بسیار حایز اهمیت است، وزارت کشور نیز دغدغه های خاصی در حوزه نظارتی دارد و تلاش می کند تا بازرسین وزارت کشور در کنار سایر ارکان ستاد انتخابات، سلامت انتخابات را تضمین کنند و صیانت از آرای مردم را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی خطاب به بازرسان و سربازرسان تصریح کرد: نگاه هوشمندانه و دقت نظر شما در فرایند انتخابات می تواند با اجرای بهتر قانون همراه باشد.

وی گفت: امیدواریم نتیجه این همراهی ها و انسجامی که ایجاد شده است، این باشد که هر کسی که نامش از صندوق ها رای بیرون آمد مورد پذیرش همگان واقع گردد.

رنجکش با تاکید مجدد بر اینکه "اعتبار نظام و دولت را به پای بی قانونی هزینه نخواهیم کرد" گفت: هم داوطلبان باید فضا را به سمتی پیش ببرند که مر قانون رعایت شود، هم مسئولین ستادهای انتخاباتی تکلیف دارند نسبت به رعایت چارچوب قانونی حساسیت داشته باشند و هم مجریان و ناظران باید با نگاهی بی طرفانه انتخابات را به پیش ببرند.

وی اظهار امیدواری کرد: با همراهی ها و همدلی هایی که وجود دارد؛ امیدواریم ۲۹ اردیبهشت ماه انتخاباتی با مشارکت حداکثری که مورد مطالبه مقام معظم رهبری و دولت است داشته باشیم و همه باید بدانیم که این انتخابات بسیار مهم و برای نظام حایز اهمیت است.

اخلاق انتخابات انتخابات ریاست جمهوری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا فرماندار شهرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر