کد خبر: 488288 A

قائم مقام کمیته امداد کردستان خبر داد:

قائم مقام کمیته امداد کردستان گفت: سال گذشته ۱۹۴ هزار مورد خدمات بهداشتی، درمانی و بیمه ای به ۴۴ هزار خانوار تحت حمایت این نهاد به ارزش ۲۵ میلیارد تومان از طریق اداره بهداشت، بیمه های اجتماعی و درمان کمیته امداد کردستان پرداخت شد.

به گزارش ایلنا، رضا طاهری با بیان اینکه ارائه خدمات بهینه درمانی به مددجویان تحت حمایت یکی از خدمات  این نهاد به نیازمندان و اقشار ضعیف جامعه است، عنوان کرد: هم اکنون یک هزار و ۶۰۰ بیمار خاص و صعب العلاج از خدمات حمایتی این نهاد بهره مند هستند.

وی افزود: سال گذشته ۱۹۴ هزار مورد خدمات بهداشتی، درمانی و بیمه ای  به ۴۴ هزار خانوار تحت حمایت این نهاد به ارزش ۲۵ میلیارد تومان از طریق اداره بهداشت، بیمه های اجتماعی و درمان کمیته امداد کردستان پرداخت شد.

طاهری اظهار کرد: هزینه های درمانی بهداشتی مددجویان شامل: ویزیت، بستری، خدمات پاراکلینیکی، عینک، پروتز دندان، ویلچر، واکر، تشک مواج، کپسول اکسیژن، دستگاه اکسیژن ساز ، هزینه ایاب و ذهاب، تخت ، تشک مواج و پانسمان نوین است و همچنین برای نگهداری بیماران نیازمند زمین گیر ماهیانه مبلغ یکصد هزار تومان پرداخت می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه تعداد یک هزار و ۷۰۰ کودک زیر پنج سال دچار سوء تغذیه نیز از خدمات این نهاد بهره مند هستند، افزود:  مبلغ یک میلیارد و ۵۲۵ میلیون تومان درسال ۹۵ برای تهیه سبد غذایی این کودکان هزینه شده است که تعداد ۲۳۸ نفر از این کودکان مددجوی کمیته امداد هستند.

قائم مقام کمیته امداد استان  کردستان گفت: با هدف کمک به کاهش هزینه های درمانی مددجویان تحت حمایت این نهاد، هم اکنون ۲۵۲ مرکز درمانی پزشکی طرف قرارداد کمیته امداد در استان هستند و همچنین همه ۴۴ هزار خانواده تحت حمایت نیز دارای پزشک خانواده هستند و این افراد نزد این پزشکان دارای پرونده پزشکی هستند.

وی در ادامه بیان کرد: یکی دیگر از خدمات که توسط اداره بهداشت، بیمه های اجتماعی و درمان کمیته امداد کردستان در سال گذشته انجام شد، غربالگری درمانی بیماری های دیابت، چربی خون و فشار خون مددجویان این نهاد به تعداد ۱۱ هزار و ۶۵۰ مورد بود.

طاهری در ادامه با اشاره به اینکه یکی دیگر از خدمات ماندگار این نهاد به مددجویان تحت حمایت، بیمه های اجتماعی است، افزود:  تعداد دو هزار و ۶۷۰ نفر از زنان سرپرست خانوار شهری و همچنین در قالب طرح های خودکفایی سه هزار و ۵۰۰ نفر توسط کمیته امداد کردستان بیمه اجتماعی شده اند.

قائم مقام کمیته امداد استان کردستان افزود:  ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای حق بیمه این افراد در سال ۹۵ پرداخت شده است که از ابتدای اجرای طرح تاکنون ۱۱۹ نفر از مزایای بیمه های اجتماعی بهره مند شده اند و مستمری بگیر تامین اجتماعی شده اند.

بهداشتی و درمانی تغذیه درمان کمیته امداد کودکان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر