کد خبر: 488352 A

فرماندار رودسر مطرح کرد:

فرماندار رودسر برگزاری انتخابات و مشارکت مستقیم مردم در تعیین سرنوشت کشور را از مصادیق یک جامعه مردم سالار دانست و افزود: اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی برگرفته از حضور مردم در تمامی عرصه‌ها بوده و در این بین انتخابات از مهم‌ترین عرصه‌های بروز اقتدار است.

به گزارش ایلنا از رودسر، امیرجانبازی رودسری فرماندار شهرستان رودسر در همایش توجیهی کاندیداهای شورای اسلامی شهرهای شهرستان با اشاره به برگزاری دو انتخابات مهم دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا در 29 اردیبهشت ماه گفت: مقدمات برگزاری انتخابات در شهرستان فراهم شده است و تمام سعی و تلاش ما این است تا بگونه‌ای برنامه ریزی نمائیم که شاهد حضور حداکثری مردم در انتخابات باشیم .

وی برگزاری انتخابات و مشارکت مستقیم مردم در تعیین سرنوشت کشور را از مصادیق یک جامعه مردم سالار دانست و افزود : اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برگرفته از حضور مردم شریف ایران اسلامی در تمامی عرصه‌ها و صحنه‌های حساس انقلاب بوده و در این بین انتخابات از مهم‌ترین عرصه های بروز این اقتدار است و ما افتخار می کنیم در کشوری زندگی می کنیم که بعد از گذشت بالغ بر سه ده از پیروزی انقلاب اسلامی به طور میانگین هر ساله یک انتخابات در آن برگزار شده است.

جانبازی رودسری خاطرنشان کرد: فعالیت همه گروهها، جناح‌ها و جریان‌های سیاسی مجوزدار مورد احترام بوده و باید از همه این ظرفیت‌ها برای ایجاد شور و نشاط سیاسی در جامعه و حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی استفاده نمائیم .

وی بر رعایت موازین اخلاقی و اخلاق مداری در کارها تأکید نمود و افزود: در همه کارها باید اخلاق مداری را سرلوحه خود قرار داده و به مواضع و تفکرات همدیگر احترام گذاشته و هدف همه کسب رضای خدا وخدمت به مردم باشد که بدون داشتن این هدف نمی توان در کار ها موفق بود .

فرماندار شهرستان رودسر از همه داوطلبین شوراهای اسلامی شهرهای پنجگانه شهرستان خواست به گونه ای عمل نمایند تا شاهد حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رأی باشیم .

وی به بیان توصیه های مقام معظم رهبری درباره انتخابات پرداخت و گفت: برگزاری انتخابات براساس قوانین و مقررات ، تلاش در جهت ارتقاء امنیت انتخابات و جلب مشارکت حداکثری مردم از تأکیدات مقام معظم رهبری می باشد .

جانبازی رودسری تصریح کرد: با حضور پرشور و مشارکت عمومی بالا تلاش خواهیم کرد تا تداوم امنیت کشور خود را تضمین نمائیم و به مخالفان نظام نشان دهیم که ملت غیور ایران اسلامی همواره در تمامی صحنه حضور مستمر داشته و پشتیبان ولایت فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی خود هستند.

وی خاطر نشان کرد: با زبان مهربانی با مردم صحبت کنید و محبت، وفاق، دوستی و همدلی را به آنان هدیه داده و با رعایت قانون در امر تبلیغات انتخاباتی به مردم نشان دهید که برای خدمت به آنها وارد عرصه شده اید .

فرماندار رودسر اظهار کرد: شهرستان رودسر از لحاظ برقراری نظم و امنیت در استان نمونه است و من از همه عوامل امنیتی شهرستان تقدیر و تشکر می نمایم .

جانبازی ادامه داد: از حیث حضور عزیزان داوطلب برای نام نویسی شوراهای اسلامی شهر و روستا ، شهرستان رودسر بعد از رشت بیشترین تعداد ثبت نام شده در استان را داشته است و این میل و رغبت شما عزیزان را برای خدمت به مردم نشان می دهد و همچنین آمار ها نشان می دهد که بیشترین تعداد تأییده شده از سوی هیأت های نظارت و اجرایی را هم دارا می باشیم .

فرماندار شهرستان رودسر به تعداد کل داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره نمود و گفت: تعداد کل داوطلبین شوراهای اسلامی شهر روستا 1738 نفر می باشند که از این تعداد 163 نفر داوطلبین شورای شهر و 1570 نفر هم داوطلبین شورای روستا می باشند .

جانبازی تعداد کل شعب اخذ رأی را در شهرستان 255 مورد عنوان نمود و افزود: از این تعداد 61 شعبه مربوط به شهر و 194 شعبه مربوط به روستا می باشد .

وی به مصادیق مجاز و غیر مجاز در امر تبلیغات انتخابات اشاره نمود و تصریح کرد: همه باید در امر تبلیغات انتخابات پایبند قانون باشند و تمام کارها براساس قانون انجام پذیرد .

اخلاق انتخابات جامعه شورای شهر نظام مقدس جمهوری اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر