کد خبر: 490260 A

با حضور شهردار رشت صورت گرفت؛

بزرگترین آب‌نمای موزیکال کشور با حضور شهردار رشت، جمعی از مسئولان استانی و جمع کثیری از شهروندان افتتاح شد.

به گزارش ایلنا از رشت،  بزرگترین آبنمای موزیکال کشور توسط  سید محمد علی ثابت قدم شهردار رشت باحضور ، نیکومنش نایب رییس شورای اسلامی شهر رشت، رسولی رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا، جمشید پورمعاون امور عمرانی و زیربنایی شهرداری ، بهارمست معاون خدمات شهر، طیبه بینا شهردار منطقه ۳، فاطمه قدیمی مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری  و جمع کثیری از پرسنل شهرداری رشت وجمع کثیری از شهروندان افتتاح شد.

 ثابت‌قدم شهردار رشت ضمن تقدیر از مجریان پروژه و حضور جمع کثیر شهروندان، با اشاره به بهره‌برداری کوتاه مدت ازطرح پروژه آبنمای موزیکال بوستان ملت شهر رشت ظرف بازه زمانی ۶۸روزه اظهار داشت :خاصیت این پروژه نشان می‌دهد که ما نیازمند بسیاری از موضوعات محسوس داخل کشور مبنی بر زمان بر بودن یا عدم توانایی انجام موضوعات نیستیم.

ثابت قدم با تاکید بر اینکه پرکردن ساعت فراغت مردم مستلزم سرمایه ‌گذار خارجی نیست بیان داشت: برای اینکه  مردم احساس کنند شهروند این شهر هستند و برای رسیدن مدیریت شهری به نقطه معقول،  نیاز نداریم منتظر رخ دادن تحولات بین‌المللی باشیم  و بر اساس آن به توسعه شهر فکر کنیم.

شهردار رشت تاکید کرد: عملاً شهرها با میزان هزینه های مشارکت شهری شهروندان و حداکثر میزان مشارکت شهری مردم ، با رسیدن به نقطه مطلوب ، اداره می‌شود.

ثابت قدم خطاب به شهروندان بیان داشت: قطعاً آگاه هستید که شهر با هیچ درآمد نفتی ساخته نمی شود بلکه صرفاً با مشارکت مردم و در نهایت ، به واسطه دولت ، با بخش کوچکی از مالیات مستقیم شما که به دولت پرداخت می‌ گردد ، اداره می‌شود بنابراین مشارکت شما ، سرعت توسعه را بالا می برد که به نسبت سه رکن زندگیتان یعنی سکونت ، فراغت و فعالیت در شهری که خواهید داشت ، معنا می یابد . مسکنی که درآن ساکن هستید ، فعالیت در فضای کاری شاغلین و فراغت یعنی فضاهای عمومی شهری که به آن مراجعه می کنید و در نتیجه بانوان در کنج خانه ، به عنوان شهروند درجه دو بودن ، فکر نکنند.

ثابت قدم ضمن تقدیر از بانوان مدیر شهرداری در منطقه سه  که با تلاش خود ، طی مدت ۶۸روز به بهره‌ برداری این پروژه رسیدنداظهار داشت: از منظر دیگر نیز بدانیم که قطعاً آنچه در شهر رخ می دهد نباید باعث شود پارک های ما به گونه ای باشد که مردم از کنار هم بودن در فضاهای عمومی لذت نبرند ؛ قاعدتاً در عمل پیشگیرانه ما در بسیاری از موضوعات حوزه های اجتماعی و جلوگیری از ناهنجاریها ، اتفاق می‌افتد.  

شهردار رشت با اشاره به آگاهی مردم ، از کاهش نرخ سرمایه اجتماعی در کل کشور به ویژه شهر رشت بیان داشت : وقتی ما قبول کنیم در فضاهای عمومی شهری ، مردم در کنار هم ، خانوادگی یا به صورت فردی باشند نباید قائل به دیوار کشیدن فضاهای عمومی شهری که محلی برای تعامل بین افراد و هرگونه رفتار صحیح بانگاه مبتنی برتوسعه پایدار و شهر سالم است، باشیم.

ثابت قدم تاکید کرد: شهر سالم، قطعاً شهری است که فضاهای اجتماعی با نشاط عمومی برای مردم داشته باشد به ویژه اگر آن شهر ، رشت باشد چون مردم برونگرا و شاداب دارد.

وی با اشاره به اینکه ایجاد فضاهای عمومی بر اساس نشاط عمومی بر پایه بازگشت این نگاه به سمت خانواده ها یعنی افزایش میزان تعاملات درون خانواده است در مفهوم کلی آن به افزایش میزان ارتقاء فکری جامعه برای ایجاد خدمات بیشتر تاکید کرد.

ثابت قدم در بحث اشتغال به محیط کار و ایجاد کار مناسب با اشتغال دائم و پایدار اشاره نمود و اظهار داشت : متاسفانه درطول ادوار مختلف ، به دلیل کمبود اشتغال لازم برای مردم ، بسیاری از پروژه های شهری حتی فرا شهری ما راکد مانده است.

شهردار رشت با قیاس تکمیل ۶۸روزه ی پروژه آبنمای موزیکال با مجموعه تالار شهری در کنار بوستان ملت  که طی ده سال با چند درصد باقی ، درعمل مانده است به عنوان نمونه بارز این مصداق نامبرد و بیان داشت : قضاوت این دو، نشان دهنده رویکرد نهادین اداری سیستم و تفاوت آن بارویکرد جهادی و بی نظیر عوامل شهرداری است.

ثابت قدم تاکید کرد: باسعی بر نگاه گذشته ، آنچه که قطعاً فضای عمومی شهری را در کنار یکدیگر قرار خواهد داد این است که ما برای کلیه شهروندان در چنین فضاهایی، تعاملات اجتماعی قایل باشیم و بطور حتم ، این فضاهای مکمل به لحاظ کاربرد کنار هم ، افزاینده نشاط شهروندان خواهد بود.

 وی ضمن ابراز خرسندی از حضور در کنار شهروندان به یمن ایام مبارک شعبان بیان داشت : مشارکت شما در انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر در روز ۲۹ اردیبهشت ماه به روند توسعه شهر و کشور کمک می‌کند و مسلم است که نگاه توسعه با نرخ فزاینده رو به رشد تا رسیدن به نقطه مطلوب ، با انتخاب شما در روند شهر سالم براساس دیدگاه گفته شده ، خود رانشان می دهد ، ان شاالله نگاه شما در راستای این افزایش به سمت عقلانیت و توسعه خواهد رفت و توسعه آنگاه معنا دار است که شما موضوعات مختلف را عیناً در زندگی خود حس کنید و فقط به شعار و حرف تکیه نکنید که ما بتوانیم با شتابی مشابه ، به دیگر پروژه ها ادامه دهیم و موضوعات شهر و شهروندان رادرکنار شما ، با حضور شما برای شما و با شما حل کنیم.

امور بین الملل رشد یمن ملت سید محمد علی ثابت قدم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر