کد خبر: 490268 A

نامزد شورای شهر خرم آباد مطرح کرد:

نامزد پنجمین دوره شورای اسلامی شهر خرم آباد گفت: حضور پر برکت حرم آقا زید ابن علی (ع) و خروش چشمه پر آب گلستان فرصتی است که می‌تواند سفره پر برکت صنعت توریسم را در غیبت سایر صنایع در مرکز این شهر بگستراند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بهمن خسروی گفت: قلعه فلک الافلاک نامی که با خرم آباد عجین شده، اثر تاریخی که همچون نگین در مرکز شهر می‌درخشد و چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند، اثری که با حضور پر برکت حرم آقا زید ابن علی(ع) در کنار خود و خروش چشمه پر آب گلستان عیاری است که می تواند سفره پر برکت صنعت توریسم را در غیبت سایر صنایع در مرکز این شهر بگستراند.

وی درباره طرح طلای 24 عیار خود افزود: متاسفانه ساختمان‌های دولتی و غیر دولتی بد مکان، خانه ها و مغازه های پیر و فرتوت، خرابه های بالاتکلیف، ناهماهنگی و عدم تامین منابع مالی مورد نیاز  از جمله مشکلاتی است که باعث عدم ارائه طرحی جامع برای ساماندهی این مناطق شده است.

وی در تشریح این طرح بیان کرد: طرح شهری طلای ۲۴ عیار طرحی شبیه میدان امام (نقش جهان) اصفهان است که قلعه در مرکزیت آن قرار دارد. طرحی که در آن میدانی به مراتب باشکوهتر و زیباتر از میدان نقش جهان را در قلب خرم آباد خواهیم داشت. این میدان یا بازار سرپوشیده چهار ضلع دارد و با برآوردهای به عمل آمده جمعا ۲۰۴۰ دهنه مغازه با متراژ حداقل ۱۲ متر در دو طبقه آن ساخته خواهد شد یعنی در هر طبقه این میدان ۱۰۲۰ واحد شیک و مدرن با چشم اندازی زیبا خواهیم داشت.

وی درباره تعیین تکلیف مغازه هایی که در حال حاضر در آنجا مشغول به کار هستند گفت: در این طرح مغازه های فرسوده فعلی که بالغ بر  ۹۷۲ دهنه مغازه همکف، ۱۹۸ دهنه طبقه دوم و زیرزمین به همراه ۷۲ دهنه طبقه سوم هستند را با تنظیم دستورالعمل خاص و مردم محوری که در صحن شورا تنظیم می‌شود را به مکان جدید منتقل خوهیم کرد.

وی همچنین افزود: پس از تخریب و زیباسازی مکان سابق و فرسوده شاهد بی‌نظیرترین مجموعه سیاحتی، زیارتی، طبیعی و تجاری در قلب ایران خواهیم بود.

کاندید پنجمین دوره شورای اسلامی شهر گفت: همانطور که در تصویر هوایی مستطیلی با چهار ضلع پیرامون قلعه و حرم آقا زید بن علی (ع) را احاطه کرده است. طرح مربوطه در چهار فاز اجرا می گردد که در ذیل فاز اول که مهمترین مرحله  اجرای طرح می باشد را برای ضلع A توضیح داده و سه فاز دیگر نیز به همین روش در امتداد سه ضلع دیگر  مستطیل  اجرا می شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: منابع مالی اجرای طرح در فازهای مختلف را می‌توان بصورت مشارکتی، پیش فروش، از محل اعتبارات عمرانی شهرداری و یا اخذ وام تامین کرد.

وی در پایان گفت: با توجه به کارشناسی بعمل آمده حداکثر هزینه ای که جهت اتمام طرح مربوطه نیاز است ۱۳۰ میلیارد تومان می باشد، هزینه ای که با روش سنتی شاید برای تعریض یک خیابان هم کافی نباشد ولی با روشی  که در این طرح بکار گرفته شده علاوه بر میلیاردها تومان صرفه جویی قسمت عظیمی از مرکز شهر نوسازی شده و مزایای بیشماری به شرح ذیل نصیب شهر و مردم عزیزم خواهد شد:<

ایجاد بی نظیرترین مجموعه سیاحتی، زیارتی، طبیعی و تجاری در قلب ایران

تعریض کلیه خیابان های محدوده طرح پس از اجرا و اتمام طرح

تخریب کلیه بافت های فرسوده محدوده میدان فرضی با کمترین هزینه ممکن

 ایجاد بازارهای منظم ، بزرگ و شیک در طبقات ساخته شده

 کسب منفعت ملکی بی شمار برای کلیه مغازه داران سابق

بالا رفتن قیمت املاک مسکونی مناطق شهری محدوده میدان

ساخت میدانی بزرگ برای اجتماعات ملی، مذهبی

 ایجاد مشاغل مرتبط با صنعت توریسم و امکان کسب تسهیلات بین المللی

فعال شدن کسب و کارهای مرتبط با صنعت ساخت و ساز در حین اجرای طرح  

 ایجاد پشتوانه مالی قوی و مطمئن برای مردم و مدیریت شهری

طرحطرح 2

بهمن خسروی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر