کد خبر: 490271 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

مدیرکل هواشناسی استان کردستان با اشاره به وضعیت نامساعد هوای این استان بر اثر افزایش ریزگردها، از کاهش دید افقی و مشکلات تنفسی برای شهروندان این استان خبرداد.

محمدطالب حیدری در گفت و گو با خبرنگار ایلنا ضمن بیان این مطلب افزود: امروز در برخی شهرهای کردستان دید افقی کاهش یافته است مثلا در شهر سنندج 5 کیلومتر، بانه 6 کیلومتر و مریوان 5 کیلومتر در ساعت بوده است.

حیدری اظهار داشت: مناطق مرزی استان کردستان بیشتر درگیر این ریزگردها هستند و منبع این گردوغبار کشور عراق است.

 وی با بیان اینکه وجود گردوغبار بیشترین تاثیرات زیست محیطی را در فصل بهار ایجاد می‌کند، گفت: افزایش میزان گردوغبار در هوای مناطق غربی کشور دام‌ها، کشاورزی به شکل چشمگیری تحت تاثیر این پدیده طبیعی قرار می‌گیرد و ضمن اینکه شهروندان نیز به لحاظ تنفسی با مشکلات عدیده ای روبرو می‌شوند.

حیدری

مدیرکل هواشناسی استان کردستان با انتقاد از وضعیت موجود در استان‌های غربی کشور گفت: این وضعیت هوا شایسته مردم این مناطق نیست و امیدواریم مسئولان کشوری با تدابیر لازم شرایطی را فراهم کنند تا مردم این مناطق بتوانند با شرایط زیست محیطی بهتری به زندگی خود بپردازند.

حیدری در ادامه افزود: منشا ریزگردهای مناطق غربی کشور بیشتر کشور عراق است و امیدواریم با همکاری مسئولان عراقی و برنامه هایی که از سوی ایران برای بهبود شرایط در نظر گرفته می‌شود، بتوانیم در زمان کوتاهی این مشکل زیست محیطی برطرف شود.

استان کردستان زیست محیطی عراق کشاورزی هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر