کد خبر: 491305 A

نظارت بیش از 7هزار ناظر بر انتخابات ریاست جمهوری کرمانشاه

رئیس هیات نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری در استان کرمانشاه اعلام کرد: بیش از 7هزار نفر بر انتخابات ریاست جمهوری در استان نظارت می کنند.

محمد جواد مهری  با حضور در شعبه 443 اخذ رای واقع در مسجد جامع این شهر  در گفت و گو با خبرنگاران محلی  با اشاره به استقرار 1934 صندوق اخذ رای در سطح استان، گفت: این تعداد صندوق در 14 شهرستان استان مستقر است.

وی اضافه کرد: در راستای نظارت بر صندوق‌های اخذ رای در هر صندوق روستایی دو نفر و برای هر صندوق شهری چهار نفر به عنوان ناظر مستقر هستند.

وی خاطرنشان کرد: در استان 307 صندوق پرازدحام داریم که در این صندوق ها در شهرها 6نفر و در روستاها 4 نفر کار نظارت را برعهده دارند.

وی با بیان اینکه 22 تیم بازرسی در سطح استان فعالیت دارند، گفت: همچنین در برخی شعب فردی به عنوان بازرس شعبه انتخاب شده است.

مهری خاطر نشان کرد: این ناظرین تنها انتخابات ریاست جمهوری را نظارت کرده و نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا  بر اساس قانون با مجلس شورای اسلامی است.

وی با بیان اینکه تاکنون گزارشی از تخلفات نداشته‌ایم،  گفت: خوشبختانه مردم با استقبال پرشور خود انتخابات را به جلو می برند. نواقصی هم که بعضا در شروع رای گیری وجود دارد را پیگیریم که رفع شود.

بر اساس گزارش مردمی ایلنا آمارها حاکی از این است تاکنون(12ظهر ) بیش از از 200 هزار نفر از مردم استان به شعب اخذ رای مراجعه کرده و  رای خود را به صندوق انداخته اند که این میزان مشارکت نسبت به دوره های گذشته انتخابات، کم سابقه و شاید بی سابقه است.

انتخابات ریاست جمهوری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا کرمانشاه انتخابات 95
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر