کد خبر: 493134 A

فرماندار آستارا خواستار شد:

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا خواستار افزایش خدمات و تکمیل زیرساخت های توسعه در این شهرستان شد.

به گزارش ایلنا از آستارا، یونس رنجکش در آیین‌های بهره‌برداری از 11 طرح عمرانی و خدماتی و همایش گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی، سرمایه گذاران و تولید و اشتغال در آستارا افزود: این شهرستان برخوردار از ظرفیت‌های بسیاری در حوزه خدمات  گردشگری و تجاری است که توجه به زیرساخت‌های این حوزه ها نقش مهمی در تحولات اقتصادی، تجاری و توسعه منطقه دارد.
وی در این آیین ها که با حضور استاندار گیلان برگزار شد افزود: خوشبختانه با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید شاهد توجه ویژه به شهرستان آستارا بودیم که در این توجه و نگاه خاص درایت و تدبیر استاندار قابل تحسین است.
وی با اشاره به 15 سفر استاندار گیلان به شهرستان مرزی آستارا در سال اخیر افزود: این حضور نشان دهنده توجه دولت تدبیر و امید در رفع مشکلات شهرستان و پی بردن به اهمیت استراتژیک  آستارا در منطقه و بهره مندی از ظرفیت‌های این شهرستان در توسعه ملی دارد.
فرماندار آستارا با تاکید بر رفع برخی نگرانی‌ها در ارائه خدمات عمومی به مردم یادآور شد:عدم وجود برخی زیرساخت‌ها و نبود متخصص در حوزه‌های مختلف بویژه پزشکان متخصص در حوزه درمان مشکلاتی را برای  مردم ایجاد کرده‌است که از استاندار درخواست دستور ویژه در این زمینه برای تحرک بخشیدن بیشتر به خدمات بهداشت و درمان در آستارا را داریم.
وی همچنین با اشاره به اینکه از مجموع بیش از 28 میلیارد تومان پروژه افتتاحیه با حضور استاندار گیلان در آستارا بیش از 24 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی و آن هم بدون دریافت تسهیلات بانکی در بخش گردشگری هزینه شده است خواستار توجه جدی در پرداخت تسهیلات کم بهره توسط بانک ها به کار آفرینان منطقه شد.
رنجکش در ادامه با تاکید بر نقش کار آفرینان آستارایی  در توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال  وتولید در کشور و استان و شهرستان  افزود: با بررسی های آماری توسط  بیش از 20 سرمایه گذار  و کار آفرین نمونه شهرستان بیش از 370 میلیارد تومان سرمایه گذاری در شهرستان صورت گرفته است که از این طریق برای یک هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد شده است.
فرماندار آستارا اضافه کرد:این سرمایه گذاری ها در حالی است که در صورت توجه بیشتر توسط بانک ها و پرداخت تسهیلات مناسب و کم بهره می توان سرعت توسعه و اشتغال زایی را در منطقه افزایش داد.
وی ادامه داد: دراین انتخابات مردم هوشمند شهرستان مرزی بندر آستارا با 100 درصد مشارکت خود از بین انواع شعار ها و  وعده ها به برنامه های دکتر روحانی اعتماد کردند و ادامه مسیر تدبیر و امید را برگزیدند و بیش از 74 درصد به دکتر روحانی رای دادند.
فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا ضمن تشکر ویژه از استاندار گیلان خواستار مساعدت های بیشتر ایشان به نمایندگی از دولت تدبیر و امید برای توسعه زیرساخت های آستارا ورفع مشکلات و نگرانی های مردم شد./
انتخابات بهداشت و درمان درمان فرماندار توسعه ملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر