کد خبر: 493169 A

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان خبر داد:

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان با تأکید بر اینکه جذابیت های لازم برای سرمایه گذاری فعالان گردشگری در سنندج فراهم شود، گفت: باید یک بسته گردشگری برای کردستان تعریف و سپس فراخوان آن انجام شود تا بخش خصوصی با انگیزه بیشتری در کار ورود کند.

به گزارش ایلنا،امیر قادری در جریان بازدید از پروژه راهسازی گردنه صلوات آباد سنندج بر ادامه روند کار و حل و فصل مشکلات باقیمانده تأکید کرد و گفت: ارتقای گردنه صلوات آباد از پروژه های مورد توجه جدی مسئولان استان است و باید پیمانکاران در قطعات مختلف، کار را ادامه بدهند تا بتوانیم از ظرفیت های اعتباری وزارت راه و شهرسازی برای تداوم کار استفاده کنیم.

وی بر ضرورت انجام فعالیت دستگاه‌های خدمات رسان در این محور و حل مشکلات موجود تأکید کرد و گفت: در اجرای این پروژه به موضوع مبلمان جاده‌ای نیز توجه خواهد‌شد.

معاون امور عمرانی استانداری کردستان ادامه داد: گردنه صلوات آباد برای مردم سنندج و حتی مسافران یک تفرجگاه محسوب می شود و لذا با توجه به ظرفیت‌های موجود باید از این فرصت برای گردشگرپذیرتر کردن مسیر استفاده کنیم.

قادری با تأکید بر اینکه باید جذابیت لازم برای سرمایه گذاری فعالان گردشگری در گردنه صلوات آباد سنندج فراهم شود، گفت: یک بسته گردشگری برای این مسیر تعریف و سپس فراخوان آن انجام شود تا بخش خصوصی ورود کرده و کار را اداره کند.

طول این جاده که 21 کیلومتر و اعتبار اولیه آن 315 میلیارد ریال است در سه قطعه و به سه پیمانکار برای اجرا واگذار شده‌است.

معاون عمرانی استاندار کردستان، همچنین در بازگشت از این بازدید از پروژه نیمه تمام کانون فرهنگی هنری فرجه سنندج دیدن کرد؛ این پروژه به تازگی به پیمانکار جدیدی واگذار شده تا مراحل تکمیل آن را انجام بدهد./

 

 

بخش خصوصی سرمایه گذاران سرمایه گذاری گردشگری سنندج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر