کد خبر: 493172 A

مدیر عامل گاز گیلان خبر داد:

مدیر عامل گاز گیلان گفت:با افتتاح گازرسانی به 4 روستای آستارا تعداد روستاهای گازدار این شهرستان به 35 رسید و میزان بهره‌مندی خانوارهای روستایی در این شهرستان به حدود 93درصد افزایش یافت.

به گزارش ایلنا از آستارا، مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان گفت: گازرسانی به منطقه حیران پس از مطالعات فنی فراوان و به علت حفظ طبیعت منطقه از طریق کوهستان صورت پذیرفته‌است.

وی ادامه داد: با همکاری به عمل آمده با شرکت گاز استان اردبیل، شبکه گاز از طریق این استان تا نقطه صفر مرزی استانی رسانده شد و مابقی عملیات در استان گیلان انجام شده‌است

ظهیری افزود: به واقع گازرسانی به منطقه صعب العبور حیران یکی از مهم‌ترین و بزرگترین پروژه‌هایی بوده که در شرکت گاز استان به ثمر رسیده‌است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان گفت: این پروژه شامل گازرسانی به 4 روستا با جمعیتی بالغ بر 700 خانوار است و برای گازرسانی به این روستاها بیش از 53 میلیارد ریال هزینه شده‌است.

وی افزود:در راستای تکمیل این پروژه حدود 42 کیلومتر شبکه‌گذاری و یک ایستگاه تقلیل فشار (TBS)با حجم 5 هزار مترمکعب در ساعت در روستای حیران آستارا نصب شده‌است.

ظهیری اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید اهتمام ویژه‌ای در خصوص گازرسانی به روستاهای صعب‌العبور صورت پذیرفته به نحوی که در 4 سال گذشته بالغ بر 5 هزار میلیارد ریال برای افزایش سطح بهره مندی از گاز در استان هزینه شده‌است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در پایان با اشاره به اقدام مدبرانه استاندار گیلان در تشکیل کارگروه گازرسانی به سرپرستی معاونت عمرانی گفت: این پروژه عظیم با مدیریت  استاندار ی گیلان و همدلی و همیاری همه ادارات استان به ثمر رسیده است.

 شاخص بهره‌مندی گاز روستایی در شهرستان آستارا در ابتدای دولت یازدهم 73 درصد بوده است.

دولت شاخص کوهستان گاز روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر