کد خبر: 493198 A

معاون امور عمرانی استاندار اصفهان خبرداد:

معاون امور عمرانی استاندار اصفهان از افزایش 3 و نیم برابری روزهای پاک این استان در دولت تدبیر و امید نسبت به دولت گذشته خبرداد.

به گزارش ایلنا از یاسوج، " محمدعلی طرفه " در همایش سراسری روابط عمومی صنعت آب و برق کشور در اصفهان گفت: با تدابیر و تلاش‌های فراوانی که در بخش‌های مختلف در چهارسال گذشته شکل گرفت، تعداد روزهای پاک استان اصفهان را در سال 95 به سه و نیم برابر سال 92 رسانده ایم.

وی با برشمردن برخی تلاش‌ها و برنامه های اجرا شده برای افزایش روزهای پاک در استان اصفهان،  اظهار داشت: تعداد روزهای پاک در سال 92 تنها یک روز بود و این درحالیست که در سال 95 این تعداد به هفت روز رسیده است.

معاون امور عمرانی استاندار اصفهان افزود: تغییر در نوع سوخت، تغییر در مکانیزم حمل ونقل و ارتقای سطح کیفی سوخت و نیروگاه‌ها از مهمترین اقدامات دولت دوازدهم برای افزایش روزهای پاک در این استان بوده است.

طرفه از افزایش سه برابری تعداد گردشگران و میهمانان خارجی در سالجاری نسبت به مدت مشابه سال 92 هم خبرداد.

وی گفت: تعداد گردشگران خارجی در فروردین و اردیبهشت سال 92 استان اصفهان به 65 هزار گردشگر رسید درحالیکه در همین زمان در سالجاری به بیش از 200 هزار گردشگر رسیده است.

معاون امور عمرانی استاندار اصفهان با تشریح خدمات صورت گرفته در ارتباط با افزایش تعداد گردشگران داخلی و خارجی به این استان, خاطرنشان کرد: حدود 50 هتل با درجه های مختلف در مناطق مختلف استان اصفهان درحال ساخت است.

طرفه گفت: بیش از 100 پروژه بوم گردی هم اکنون در استان اصفهان درحال انجام بوده و زیرساخت ها نیز در حال انجام است.

وی با اشاره به پیشرو بودن استان اصفهان در کنترل مسائل زیست محیطی, ادامه داد: بهبود کیفیت پساب از برنامه های اولویت دار استانداری این استان است.

معاون امور عمرانی استاندار اصفهان گفت: شش شهر این استان بااستفاده از منابع غیردولتی برای توسعه و ساخت تصفیه خانه و شبکه های فاضلاب در حال انجام است.

طرفه از به بهره برداری رسیدن حدود 22 کیلومتر خط یک مترو شمال به جنوب استان اصفهان در سالجاری هم خبرداد و یادآور شد: در سال گذشته 10 کیلومتر از این خط به بهره برداری رسید.

وی افزود: قطار قم _ اصفهان هم که سرعت مناسبی نداشت در دولت یازدهم با قرارداد 2 و هفت دهم میلیارد دلاری درحال اجرایی شدن است.

معاون امور عمرانی استاندار اصفهان, پیمانکار این پروژه ملی را قرارگاه خاتم الانبیا عنوان کرد.

طرفه گفت:  استان اصفهان آمادگی کامل برای واگذاری زمین به بخش خصوصی جهت ساخت نیروگاههای برق را دارد.

اصفهان بخش خصوصی دولت قم گردشگران داخلی و خارجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر