کد خبر: 493454 A

در بازدید باقریان از فرودگاه لامرد اعلام شد:

ایلنا: در بازدید معاون عملیات فرودگاهی از فرودگاه لامرد اعلام شد که شرکت فرودگاه‌ها اعتبار لازم برای تکمیل پروژه ساخت ترمینال این فرودگاه را تامین خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، پرویز میری با اعلام این خبر گفت: غلامحسین باقریان، معاون عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در بازدید روز گذشته دوم خرداد خود از پروژه‌های در دست احداث فرودگاه لامرد اعلام کرد اعتبار اجرای باقی پروژه ترمینال جدید، توسط شرکت فرودگاه‌ها تامین خواهد شد.

مدیر فرودگاه لامرد  اعتبار لازم برای تکمیل ترمینال جدید را در حدود چهار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این ترمینال در زمینی به وسعت ۵۵۰۰ مترمربع در حال احداث است که ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و مقرر شده  بین سه تا پنج ماه آینده به اتمام برسد.

وی درباره دیگر تصمیمات گرفته شده در این بازدید گفت: قرار شد برای تعیین پیمانکار بهسازی ایرساید و لندساید مناقصه‌ای برگزار شود. اعتباری برای تکمیل بهسازی سطوح پروازی در نظر گرفته شود و برای دیوار حفاظتی فرودگاه نیز کارشناسان مربوطه برای مطالعه میدانی و بررسی شرایط به فرودگاه بیایند.

میری درباره ضرورت ساخت ترمینال جدید در این فرودگاه گفت: ۸۰ درصد از پروازهای این فرودگاه از کشورهای حوزه خلیج‌فارس انجام می شود و مسافران پس از استفاده از امکانات بسیار بالای فرودگاه‌های آنها با ورود به ترمینال کوچک و بدون امکانات این فرودگاه نگاه ناخوشایندی پیدا می‌کنند و این برای کشور ما صورت خوشی ندارد بنابراین تکریم مسافران از ثمرات ساخت ترمینال جدید است و اینکه برای مردم این منطقه محروم ایجاد رضایت کنیم.

وی ادامه داد: با در اختیار داشتن فضای ترمینالی بیشتر می‌توانیم از تاخیرات احتمالی به‌دلیل کمبود امکانات فرودگاهی جلوگیری کنیم و حتی به افزایش پروازها بپردازیم که درباره پروازهای جدید به‌زودی خبرهای خوشی برای مردم منطقه خواهیم داشت.

استان فارس فرودگاه بین المللی لامرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر