کد خبر: 495434 A

منتخب شورای شهر پنجم اصفهان:

منتخب مردم اصفهان در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر گفت: باید جدا از توسعه عمرانی به بافت‌های فرهنگی و توسعه فرهنگسراها، کتابخانه‌ها و دیگر بخش‌هایی که موجب فرهنگسازی و زیباسازی شهر خواهد شد، اهمیت بیشتری بدهیم.

کوروش محمدی در گفتگو با ایلنا اصفهان ،اظهار کرد:این روزها اصفهان حال و روز خوشی ندارد چه در زمینه مباحث محیط زیستی، توسعه متوازن شهر و مباحث فنی موجود در شهر اصفهان و چه در زمینه تراکم فروشی‌ها که فضای شهری ما را آلوده کرده است. مشکلاتی که ما با آنها درگیر هستیم نه در یک حوزه بلکه در همه این حوزه‌ها هستند که تلاش می‌کنیم به همه این نیازها با توجه به تخصص‌هایی که در بین اعضای لیست امید داریم، بپردازیم.

وی افزود: در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی ما حلقه‌های مفقوده زیادی در شهر اصفهان داریم. در زمینه گردشگری و توریسم از نظر تولیدات و تبلیغات معرفی شهر اصفهان به‌عنوان شهر زیبا، پراکندگی نامتوازنی در سطح شهر وجود دارد که باعث شده است نتوانیم همه فضای شهر اصفهان را در یک حد و به یک اندازه زیبا نشان بدهیم. به فاصله کمی فضای شهر به کلی متفاوت خواهد شد، مناطق شرقی اصفهان مانند بخش‌هایی از خوراسگان، زینبیه، هفتون و... که توسعه مناسبی نیافته‌اند را نمی‌توان به عنوان بخشی از اصفهان زیبا معرفی کرد. لذا باید جدا از توسعه عمرانی به بافت‌های فرهنگی و توسعه فرهنگسراها، کتابخانه‌ها و دیگر بخش‌هایی که موجب فرهنگسازی و زیباسازی شهر خواهد شد، اهمیت بیشتری بدهیم.

کوروش محمدی در پایان گفت: به عنوان یک جامعه‌شناس برای حل مشکلات اجتماعی مردم وارد فضای شهر شده‌ام و نمی‌خواهم اعتمادی که مردم به ما کرده‌اند را تخریب کنم. ما اعضای لیست امید با توجه به اعتماد مردم قرار است پاسخگوی مردم باشیم و صادقانه کار کنیم، در این شرایط که جامعه دچار بیماری است ما خیانتکار هستیم که یک لحظه از وقت خود را به غیر از خدمت به مردم و شهروندان صرف کنیم. کار سختی در پیش داریم اما شورای شهر یک نهاد مشورتی است، درهای مدیریت شهری برای همه نخبگان باز است و از همه نخبگان علمی و فرهنگی شهر می‌خواهیم که ما را در این حرکت یاری کنند.

 

اصفهان شورای شهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر