کد خبر: 495463 A

شهردار یزد خبر داد :

شهردار یزد از خواهرخواندگی شهر یزد و شهر ونیز خبر داد و اعلام کرد: موافقت ضمنی شهردار شهر ونیز نیز گرفته شده تا با مبنای مشخص این خواهرخواندگی اجرا شود .

به گزارش ایلنا یزد ، «محمدرضا عظیمی‌زاده» در آخرین نشست علنی شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به طرح تهیه برند شهری برای شهر یزد، گفت: این طرح با شرح خدمات مشخص می‌تواند به عنوان الگو در شهر یزد اجرا شود که نیاز است در این زمینه مشاورین خبره  وارد کار شوند و با تهیه  طرح یک برند مناسب، شهر یزد را معرفی کنند .

تشکیل تالار گفتگو در سطح شهر که در طول هفته مردم بتوانند به این تالار مراجعه و از تصمیمات شهری مطلع شوند، از دیگر برنامه‌هایی بود که شهردار یزد در جلسه علنی شورا به آن اشاره کرد .

عظیمی‌زاده از تشکیل مثلث طلایی گردشگری که استان‌های اصفهان، شیراز و یزد در آن قرار دارند، خبر داد و گفت:  شهر یزد به لحاظ پتانسیل گردشگری بالایی که دارد می تواند در راس یکی از این مثلث‌ها قرار بگیرد که در این زمینه پیگیر هستیم و در جلساتی که در این مورد برگزار شده‌، بخش‌های خصوصی پای کار هستند که قطعا می‌تواند برای شهر یزد به لحاظ جذب گردشگر بسیار مفید باشد .

کسی پاسخگو نیست

«عزت یادگار» سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد هم  در ادامه به مشکل اجرای عملیات عمرانی در  طرح باغ بزرگ شهر اشاره کرد و  افزود: در حال حاضر ساخت و سازهای ساختمانی در این طرح در حال انجام است و کسی هم جوابگو نیست و اجراییات شهرداری باید در این زمینه قوی‌تر عمل کند .

وی به ظرفیت بالای این طرح برای پرکردن اوقات فراغت خانواده‌ها اشاره کرد و گفت:  این مکان می‌تواند به عنوان ریه تنفسی شهر مورد استفاده قرار بگیرد و باید برای آن یک تصمیم اساسی گرفته شود و نیاز است اعتبار بیشتری جهت اجرای عملیات عمرانی در آن تخصیص داده شود .

ضرورت ابلاغ طرح تفضیلی

«مرتضی شایق» دیگر عضو شورای اسلامی شهر یزد هم با اشاره به این که ضوابط طرح تفضیلی شهر هنوز ابلاغ نشده است، گفت: اگر ضوابط این طرح ابلاغ شود و طرح باغ بزرگ شهر برابر با ضوابط باغات اجرا شود، مشکل تا حدودی حل خواهد شد .

وی گفت: در حال حاضر عملیات عمرانی شامل کف‌سازی مسیر در حال انجام هست تا مشخص شود که این مسیر پیاده‌رو است و در ادامه باید یک بودجه کافی در نظر گرفته شود تا بتوان عمیلیات  عمرانی در این طرح را به پایان رساند ./

 

ایتالیا شوراهای شهر و روستا یزد شهری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر