کد خبر: 496304 A

معاون استاندار کهگیلویه در واکنش به خبر ابطال انتخابات لیکک :

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، تعداد واجدین شرایط اخذ رای که نتوانستند در انتخابات 29 اردیبهشت ماه ریاست جمهوری رای بدهند را 150 هزار نفرعنوان کرد.

به گزارش ایلنا " فتاح محمدی " در گفت و شنودی  اختصاصی با خبرنگار ما گفت: اگرچه استقبال واجدین شرایط اخذ رای در این دوره از انتخابات در کهگیلویه و بویراحمد پرشور بود اما متاسفانه بین 140 تا 150 هزار واجد شرایط اخذ رای نتوانستند رای خود را به صندوق های اخذ رای بیاندازند.

وی تعداد شعب اخذ رای  در انتخابات ریاست جمهوری در کهگیلویه و بویراحمد را 921 شعبه اخذ رای ذکر و یادآورشد: میزان مشارکت مردم این استان در انتخابات 29 اردیبهشت ماه 72 درصد بوده است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود، آخرین وضعیت اعتراض برخی نامزدهای انتخاباتی به انتخابات شوراهای شهر در این استان را نیز تشریح کرد.

اعتراض برخی نامزدهای شورای شهر لیکک 

محمدی گفت: برخی معترضان به انتخابات شورای شهر " لیکک " شهرستان بهمئی همچنان پیگیر اعتراض خود بوده و اعتراضات آنان به هیئت نظارت مجلس شورای اسلامی نیز اعلام شده است.

وی باتاکید براینکه مرجع رسیدگی به این اعتراضات بخصوص ابطال انتخابات، هیات نظارت بر انتخابات شورای شهر و  روستا وابسته به مجلس شورای اسلامی است، خاطرنشان کرد: همه ما باید منتظر و تایع نظر نهایی این هیات باشیم و هر تصمیمی که این هیات بگیرید را احترام بگذاریم.

این مسئول سیاسی امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به این سوال که شنیده می‌شود انتخابات شورای شهر لیکک شهرستان بهمئی ابطال می‌شود، ادامه داد: تاکنون دراین خصوص چیزی نشنیده ام و اطلاعی ندارم. 

محمدی گفت: ابطال انتخابات فرایند خاص خود را دارد و کار سختی است و اکنون اعتراضات به انتخابات در برخی شهرهای کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

به گزارش ایلنا از یاسوج، " حسن روحانی" با کسب 186 هزار و 905 رای از مجموع 376 هزار و 402 آرای ماخوذه رتبه نخست را در بین سایر نامزدهای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در کهگیلویه و بویراحمد به خود اختصاص داده است.

تعداد آرای صحیح از مجموع آرای ماخوذه در این استان 368 هزار و 202 رای بود.

 سید ابراهیم رئیسی با کسب 178 هزار و 597 رای از مجموع این تعداد آرای ماخوذه رتبه دوم را در کهگیلویه وبویراحمد به خود اختصاص داد. تعدد آرای کسب سید مصطفی میرسلیم و مصطفی هاشمی طبا در استان نیز به ترتیب 2 هزار و 2هزار و  640 رای بوده است.

تعداد واجدان شرایط رأی دادن کهگیلویه و بویراحمد در انتخابات امسال 528 هزار و 930 نفر بوده است.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد انتخابات ریاست جمهوری کهگیلویه و بویراحمد انتخابات شورای شهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر