کد خبر: 498336 A

امروز در خراسان شمالی تشییع شد

پیکر 2 شهید حادثه تروریستی تهران بر دستان مردم بجنورد مرکز خراسان شمالی تشییع شد.

  به گزارش ایلنا پیکر شهید حسین بنی‌اردلان و شهید حسین جلالی امروز  جمعه 19 خردادماه جاری از مسجد انقلاب بجنورد تا میدان شهید کلاته(کارگر) تشییع شد.

به گفته فرمانداری شهرستان بجنورد  پیکر شهید حسین بنی اردلان در جوار امامزاده سید عباس (ع) بجنورد در قطعه شماره 2 گلزار شهدا و پیکر شهید حسین جلالی راد نیز پس از انتقال به زادگاهش شهر آوا در گلزار شهدای آن شهر تدفین می‌شود.

برپایه این گزارش  حسین بنی اردلان، دبیراجرایی هیات نظارت بر انتخابات دوره پنجم شوراهای اسلامی شهر و روستای خراسان شمالی و حسین جلالی راد، مسئول دفتر نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه، جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی  بودند که در حادثه تروریستی تهران به شهادت رسیدند.

روز چهارشنبه در دو حمله تروریستی جداگانه، ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) هدف تیراندازی پنج تن از مهاجمان انتحاری مسلح قرار گرفت که در نتیجه آن، 17 تن شهید و 46 تن مجروح شدند.

به گفته منابع امنیتی، با هوشیاری ماموران پلیس حرم مطهر امام خمینی(ره)، یکی از مهاجمان انتحاری قبل از اقدام مورد اصابت گلوله قرار گرفت و فرد انتحاری دیگر نیز خود را منفجر کرد. سه مهاجم به ساختمان مجلس نیز در جریان درگیری ها به هلاکت رسیدند.

وزارت اطلاعات با افشای هویت و عکس ترویستها اعلام کرد: «تیم عملیاتی داعش که در عملیات تروریستی حرم مطهر و مجلس شورای اسلامی مشارکت داشتند 5 نفر از عناصر تروریست سابقه دار وابسته به گروه های وهابی و تکفیری بودند که پس از جذب توسط گروهک تروریستی داعش، از کشور خارج شده و در جنایات این گروهک تروریستی در موصل و رقه مشارکت داشتند.»

گروهک تروریستی داعش روز گذشته مسئولیت حمله به ساختمان مجلس و حرم امام(ره) را بر عهده گرفته بود./

 

 

 

 

 

بنیاد شهید حادثه تروریستی در تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر