کد خبر: 499797 A

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان :

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان گفت: وضعیت اعتیاد در استان کردستان نسبت به میانگین کشوری کمتر است اما نیاز است تا همه با هم پای کار بیایند تا بتوان پیش از هر چیز پیشگیری کرد و جلو پیشروی اعتیاد را گرفت .

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد سلیم کریمی شامگاه دوشنبه در همایش زنان کارآفرین که در آمفی تئاتر شهید رجایی سرای سالمندان سنندج برگزار شد با بیان اینکه زن در زبان کردی به آفریننده تعبیر شده است افزود: حضور مثبت زنان به عنوان ستون خانواده نشان از نقش مهمی است که ایفا می کنند.

وی با اشاره به اینکه حدود ۲۰ هزار معتاد براساس برآوردهای تقریبی شیوع شناسی در کردستان شناسایی شدند اظهار داشت: از این تعداد حدود 4 تا 6 درصد را زنان تشکیل می دهند با این اوصاف نسبت به میانگین کشور در جایگاه پایین‌تری قرار داریم.

وی با بیان اینکه 80 درصد مواد مخدر مربوط به پیشگیری و درمان است، خاطر نشان کرد: پیشگیری 60 تا 70 درصد می‌تواند در مواد مخدر موثر باشد و یکی از راه‌های پیشگیری اجتماعی شدن است.

کریمی گفت: اگر هر شهروند درگیر پیشگیری از خود باشد این وضعیت ثابت و قابل کنترل خواهد بود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در پیشبرد امور شورای هماهنگی مبارزه به مواد مخدر را نقطه قوت این سازمان برشمرد و گفت: عمده امورات ما توسط سمن‌ها و بدون هیچ چشم‌داشتی انجام می‌شود و در این راستا با مساعدت  افراد بهبود یافته از اعتیاد نیز زمینه رشد و تعالی را در جهت عدم بازگشت به شرایط پیشین فراهم کردند. 

 در پایان از تعدادی از زنان کارآفرین که زمینه ورود افراد به بازار کار را مهیا کردند تقدیر به عمل آمد./

 

 

اعتیاد سالمندان شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مشکلات معتاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر