کد خبر: 501929 A

ایلنا از یاسوج گزارش می‌دهد:

بیش از یک دهه از مطرح شدن رسمی معضل نبود سرویس‌های بهداشتی مناسب در حوزه گردشگری می‌گذرد؛ اما همچنان این مشکل اساسی پابرجاست و وعده های مسئولان بی‌اثر باقی مانده است.

به گزارش ایلنا از یاسوج، با وجود وعده‌های همیشگی مسئولان این معضل همچنان به عنوان یکی از بزرگ‌ترین معضلات گردشگران داخلی و خارجی پابرجا مانده است. وعده‌ای که با کمی درایت و اختصاص بودجه می‌تواند مرتفع شود، همچنان پس از بیش از ده سال نقل محافل گردشگری است تا شاید روزی فرجی شود و این معضل رخت از حوزه گردشگری برکند.

کمبود سرویس‌های بهداشتی در اماکن گردشگری و تفریحی کهگیلویه و بویراحمد شوخی نیست، بلکه مشکلی جدی است که هم دغدغه گردشگران و هم فعالان این حوزه بوده و حتی مسئولان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیز در این سال ها جسته و گریخته به وجود این مشکل اعتراف کرده اند، اما مشکل این است که در این سال ها هیچ گاه عزم جدی برای حل آن وجود نداشته است.

قدم زدن در طبیعت بکر استان چهار فصل کهگیلویه و بویراحمد و استفاده از منابع طبیعی خدادادی آن دل از هر گردشگر داخلی و خارجی نخواهد برد وقتی قرار باشد این افراد کیلومترها برای پیدا کردن یک دستشویی سالم و تمیز، این پا و آن پا شوند و در نهایت پس از چند ساعت به سرویس بهداشتی برسند که آن چنان کثیف و غیربهداشتی است که رغبتی برای استفاده کردن از آن نمی‌ماند و دست آخر هم کلافه و عصبی با لحنی اعتراض‌آمیز حرف های محبت آمیزی ! را نثار مسئولان ذیربط می‌کنند .

به هر حال آنچه واضح است مشکل دستشویی در تمامی شهرهای استان بویژه یاسوج در این سال ها آن قدر ادامه دار بوده که گردشگران چاره ای جز پذیرفتن این واقعیت که این مشکل شاید هیچ وقت حل شدنی نباشد، کنار آمده اند، اما اینها برای گردشگر خارجی بیشتر به توجیه غیرمنطقی می‌ماند که برای‌شان پذیرفتنی هم نیست.

کمبود سرویس های بهداشتی، تمیز نبودن سرویس‌های موجود، نبود مواد شوینده، بوی نامطبوع و حتی قطع بودن آب برخی سرویس‌های بهداشتی، اتفاقات ناخوشایندی است که می‌تواند خاطره بدی در ذهن گردشگر داخلی بگذارد و گردشگر خارجی را نیز از سفر به استان دلزده کند.

شاید زمان آن فرارسیده باشد که مسئولان سازمان گردشگری استان بجای برگزاری انواع جشنواره‌ها، هشدار فعالان این حوزه را جدی بگیرند و در کنار برنامه‌ریزی برای توسعه زیرساخت ها، از برطرف کردن این نیاز ضروری که به آبروی صنعت گردشگری استانمان گره خورده است، غافل نشوند .

 

 

 

گزارش: مجید مریدی - یاسوج 

سرویس های بهداشتی کهگیلویه و بویراحمد گردشگری گردشگری استان دستشویی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر