کد خبر: 501930 A

استاندار کردستان مطرح کرد:

استاندار کردستان گفت: معتقدم از توان و ظرفیت اهل سنت در ساختار مدیریتی کشور استفاده شود چرا که مردم کرد اصیل ترین قوم ایرانی هستند لذا باید به این امر توجه شود.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا، عبدالمحمد زاهدی شامگاه یکشنبه در آئین تجلیل از اعضای فعال ستاد روحانی در کردستان با تقدیر از حضورچشمگیر مردم پای صندوق‌های اخذ رای افزود: بالاترین رای به دولت دوازدهم توسط مردم کرد و سیستان و بلوچستان رقم خورد و این نشان از اعتماد دوباره مردم به جریان اصلاح طلبی است.

وی با بیان اینکه در جمهوری اسلامی تمامی ارکان نظام از طریق انتخاب مردم شکل می گیرد گفت: مردم به صورت مستقیم و غیر مستقیم در تعیین سرنوشت خود نقش ایفا می کنند.

استاندار کردستان به تفاوت انقلاب ایران با سایر انقلاب ها اشاره کرد و اظهار داشت: برخلاف سایر انقلاب ها اولین اقدام امام پس از پیروزی انقلاب برگزاری رفراندوم جمهوری اسلامی بود چرا که قصد داشتند اثر انگشت و رای مردم را در همه مراحل شکل گیری جمهوری اسلامی داشته باشند.

زاهدی آگاهی و اعتماد مردم در انتخابات ریاست جمهوری اخیر را مورد توجه قرار داد و ابراز داشت: در این انتخابات مردم واقف شدند که رای شان موثر است و می توانند تغییر را در کشور ایجاد کنند.

وی با اشاره به اینکه رای مردم نشانه ی اقتدار مردم در حکومت است گفت: در این انتخابات تلاش شد رای مردم به مزایده گذاشته شود اما مردم نشان دادند در مقابل مزایده رای شان را فدا نمی کنند.

زاهدی خاطر نشان کرد: مردم کرد همواره در برابر تهاجمات دشمن از خود ایستادگی نشان دادند و شایسته است با برآورده کردن مطالبات مردم پاسخ این از خودگذشتی ها را داد.

استاندار کردستان بیش از 70 درصد رای به دولت تدبیر و امید را مایه خرسندی دانست و تاکید کرد: اگرچه برخی از خواسته های مردم در دولت یازدهم محقق نشد اما مردم تشخیص دادند با انتخاب روحانی می توانند مشکلات را حل کنند. 

زاهدی ادامه داد: رای بالای مردم به روحانی مسئولیت دولت را نسبت به مردم سنگین می کند و در این راستا توجه به مناطق کمتر توسعه یافته در اولویت قرار دارد.

وی توسعه متوازن در تمامی نقاط کشور را ضروری دانست و گفت: معتقدم از توان و ظرفیت اهل سنت در ساختار مدیریتی استفاده شود چرا که مردم کرد اصیل ترین قوم ایرانی هستند لذا باید به این امر توجه شود.

زاهدی عملکرد دولت یازدهم در کردستان را مثبت ارزیابی کرد و ابراز داشت: از سال 90 نرخ رشد جمعیت کردستان کمتر از 1 درصد بود و این رقم در سال 95 به 1.42 درصد یعنی دو برابر شد و این نشان می دهد که مردم به ماندن در استان امیدوار شدند.

استاندار کردستان به حضور زنان در عرصه های اجتماعی و سیاسی در دولت یازدهم اشاره کرد و افزود: زنان با حضور در محافل سیاسی و اجتماعی نشان دادند که توان مدیریت امور را دارند و می‌توانند پیگیر مطالبات خود باشند.

اجتماعی و سیاسی انتخابات ریاست جمهوری ایران مشکلات انتخاب مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر