کد خبر: 501931 A

در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی مطرح شد؛

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بدون اشاره به نام فرد یا افرادی، از فرار برخی سرمایه‌گذاران غیربومی در این استان بشدت انتقاد و تاکید کرد رفتار این عده قلیل سبب آبرو رفتن استان می شود.

به گزارش ایلنا از یاسوج، "سید موسی خادمی" در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی کهگیلویه و بویراحمد در اتاق بازرگانی یاسوج گفت: خجالت کشیدم وقتی شنیدم سرمایه‌گذار غیربومی در این استان مورد آزار و اذیت برخی قرار گرفته و دیگر حاضر نیست در استان سرمایه گذاری کند.

وی با اشاره به رفتارهای برخی افراد با سرمایه‌گذاران غیربومی در کهگیلویه و بویراحمد، این رفتارها را زشت توصیف و تاکید کرد که با دستگاه قضایی هماهنگی‌های لازم برای برخورد قاطع به این افراد و نهادها صورت گرفته است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: در سال گذشته 2 تا سه نفر سرمایه‌گذار غیربومی بخاطر برخوردهای زشت و زننده عده ای به خود ما مراجعه و بشدت اظهار نگرانی کردند.

خادمی با طرح این سئوال که واقعا نباید خجالت کشید وقتی چنین رفتارهایی را شاهد هستیم؟ ادامه داد: برخی‌ها سرمایه گذاران غیربومی را کتک کاری هم کرده و یا آنها را تهدید و یا برخورد نادرست می کنند تا آنها از این استان فرار کنند.

وی گفت: برخی دستگاه‌های دولتی هم به سرمایه گذاران غیربومی برخوردهای ناروا و آنها وقتی این برخوردها را می بینند از این استان می روند و سرمایه گذاری هم نمی کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از منصرف شدن حدود 15 سرمایه گذار غیربومی در سال‌جاری خبرداد و تصریح کرد: اتاق بازرگانی و صنایع و معادن نشستی برگزار و دل این سرمایه گذاران را بدست آورد.

خادمی گفت: هماهنگی ها با دستگاه قضایی کهگیلویه و بویراحمد صورت گرفته و با فرد یا افرادی که بخواهند با سرمایه گذاران غیربومی برخورد نادرست بکنند با قاطعیت برخورد ویژه می‌شود.

وی در بخشی از سخنان خود به نرخ بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد هم اشاره و اظهار داشت: در سال گذشته شاهد کاهش نرخ 4.4 درصدی بیکاری در استان بودیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: با همکاری و همراهی بنیاد برکت قرار است در حوزه های مختلف نرخ بیکاری را درسالجاری در این استان پنج درصد کاهش بدهیم.

خادمی از سازمان صنعت و معدن , شرکت های شهرک های صنعتی و اتاق بازرگانی یاسوج خواست برای نهایی شدن آمار دقیق تعداد واحدهای فعال و نیمه فعال و راکد صنعتی و تولیدی کهگیلویه و بویراحمد نشست های مشترکی برگزار کنند.

بازی بخش خصوصی دستگاه قضایی سرمایه گذاران کهگیلویه و بویراحمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر