کد خبر: 501933 A

رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در کردستان خواستار افزایش رفاقت‌ها شد

جلال جلالی زاده رئیس ستاد انتخابات روحانی در کردستان گفت: 6 میلیون رای مردم کرد موجب پیروزی روحانی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جلال جلالی زاده شامگاه یکشنبه در آیین تجلیل از اعضای فعال ستاد روحانی در کردستان با بیان اینکه کردها اهل مبارزه، تلاش برای تثبیت آزادی و دموکراسی در کشور هستند افزود: با یاری خدا سختی ها به ثمر نشست و یاس و ناامیدی از جامعه رخت بربست.

وی خواستار تبدیل رقابت‌ها به رفاقت‌ها شد و گفت: امروز روز عفو و گذشت است و می طلبد دل‌های خود را از رذیله ها پاک کنیم و برای پیشرفت و آبادانی کشور گام برداریم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب اظهار داشت: مردم برای تداوم امید و توسعه مجددا مشی اصلاح طلبی را برگزیدند لذا باید در این چهار سال تلاش خود را در راستای تحقق مطالبات مردم مضاعف کنیم تا در انتخابات سال 1400 نیز مردم با ما همراه شوند.

جلالی زاده با اشاره به اینکه فکر اصلاحات و اندیشه اعتدال در کشور ما پیروز شد عنوان کرد: کردستان همانند چهار سال پیش آزادی و عدالت خواهی خود را نشان داد و اکنون دولتمردان باید با عملی کردن وعده های خود  اعتماد مردم را پاسخ دهند.

وی بر برآورده کردن مطالبات مردم از دولت دوازدهم تاکید کرد و گفت: با توجه به پتانسیل های منطقه مردم از دولت می خواهند تغییرات اساسی شکل گیرد چرا که کردستان نیاز به توسعه در تمامی جوانب دارد.

رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در کردستان با انتقاد از انتخاب برخی مدیران که فاقد نگرش اصلاح طلبی اند ابراز داشت: کسانی که همسو با این نگرش نیستند نباید در منصب و جایگاه خود بمانند از طرفی 6 میلیون رای مردم کرد موجب پیروزی روحانی و به تبع نجات ایران شد پس چه اشکال دارد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرماندار و رئیس دانشگاه نیز از اهل سنت باشد لذا می طلبد ساز و کاری در این زمینه اتخاذ شود.

جلالی زاده ادامه داد: برخی از نابسامانی‌ها در منطقه ناشی از بی توجهی‌هایی بوده که همواره همراه مردم کرد بوده و پدیده‌ایی همانند داعش معلول تبعیض و بی عدالتی‌ها ست بنابراین دولت با ایجاد مراکز اشتغال و رفع محدودیت‌ها می تواند مسیر توسعه را هموار کند.

وی با بیان اینکه کردستان طرفدار ظلمت و سیاهی نیست بلکه  رنگین کمانی است که طرفدار تمامی رنگ ها در صحنه است خاطر نشان کرد: اجرای قانون اساسی، توسعه کمی و کیفی، بهره گیری از نخبگان اهل سنت در تمامی مسئولیت‌ها و برداشتن چهره فقر و اعتیاد از کردستان مهم ترین خواسته‌هایی است که باید عملیاتی شود.

 

 

انتخابات ایران فرماندار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی نخبگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر