کد خبر: 502077 A

مدیر امور گروه‌های جهادی بنیاد برکت خبرداد:

مدیر امور گروه‌های جهادی بنیاد برکت، وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از کمک این بنیاد به گروه‌های جهادی برای نقش‌آفرینی در بلایای طبیعی و بحران‌ها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، محمد حیدری با اشاره به اقدامات گروه‌های جهادی تحت حمایت بنیاد برکت در سیل استان سیستان و بلوچستان، سیل و زلزله‌ استان خراسان رضوی و سیل آذربایجان گفت: با سیاست‌گذاری انجام شده در بنیاد برکت، در اولین ساعات این حوادث، گروه‌های جهادی همکار بنیاد به محل اعزام شدند و پس از برآورد دقیق وضع منطقه، با حمایت بنیاد اقدامات گسترده‌ای در راستای کمک به مردم حادثه‌دیده انجام دادند. 

به گفته‌ مشاور مدیرعامل بنیاد برکت، در سیل استان سیستان و بلوچستان، امدادرسانی اولیه به سیل‌زدگان، تشکیل کارگروه آمایش در راستای کمک به مردم خسارت‌دیده، خرید تجهیزات مورد نیاز عملیات عمرانی برای امدادرسانی، فعالیت عمرانی و احداث و مرمت واحدهای مسکونی، توزیع بسته‌های غذایی و راه‌اندازی پویش سراسری «بلوچستان جان ایران» برای کمک‌‌رسانی سراسری به مردم خسارت‌دیده از جمله اقدامات گروه‌های جهادی تحت حمایت بنیاد برکت در منطقه بود. 

حیدری افزود: راه‌اندازی پویش سراسری «تایباد جان ایران»، توزیع بسته‌های غذایی، برگزاری جشن مبعث در راستای تقویت روحیه‌ مردم خسارت‌ دیده، ترمیم منازل مسکونی و مشارکت در عملیات عمرانی، از جمله اقدامات گروه‌های جهادی همکار بنیاد برکت در استان خراسان رضوی به شمار می‌رود. 

مدیر امور گروه‌های جهادی بنیاد برکت خاطرنشان کرد: در سیل استان آذربایجان هم اقداماتی مشابه با حوادث طبیعی در استان‌های سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی انجام شد و گروه‌های جهادی تحت حمایت بنیاد برکت با حضور به‌ موقع در مناطق خسارت‌ دیده، اقدامات قابل‌ توجهی در راستای رفع مشکلات مردم انجام دادند. توزیع بسته‌های غذایی، مشارکت در عملیات عمرانی امدادرسانی و کمک در ترمیم و ساخت منازل مسکونی از جمله‌ این اقدامات بود. 

حیدری با اشاره به تأکید بنیاد برکت بر جلوگیری از موازی‌کاری، تصریح کرد: سیاست‌گذاری ما به گونه‌ای بوده که گروه‌های جهادی با حمایت بنیاد برکت صرفاً روی خلأها در مناطق خسارت‌ دیده تمرکز کنند و به حیطه‌ اقداماتی که سایر دستگاه‌های امدادی از جمله هلال احمر انجام می‌دهند، ورود نکنند.

استان سیستان و بلوچستان ایران حضرت امام سیل مشکلات مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر