کد خبر: 503278 A

سید کمال حسینی مطرح کرد:

رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی سنندج آموزش را یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌های توسعه در جامعه می‌داند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید کمال حسینی امروز در نشست همفکری(پویش ایران من) که با حضور جمعی از فرهیختگان استان به‌منظور مشارکت در ساخت نخستین مدرسه توسعه پایدار کردستان که در اتاق بازرگانی سنندج برگزار شد، افزود: مدرسه پویش ایران من در راستای ارتقای آموزش، توسعه فکری و ذهنی به افراد بویژه بچه ها فعالیت می کند.

وی گفت: ریشه بسیاری از مشکلات در بخش‌های مختلف از عدم آگاهی و سواد در بخش مربوطه است لذا در راستای رفع این معضلات باید گام های اساسی برداشته شود.

حسینی آموزش را یکی از مهم ترین زیرساخت های توسعه در جامعه دانست و تاکید کرد: باید آموزش در جامعه همه گیر شود و با تکیه بر اولویت ها و تعمیم نگاه آموزشی یکسان به مناطق نیز تبعیض را کاهش دهیم.

رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی سنندج ادامه داد: جامعه ما نیازمند توسعه همه جانبه است و برای تحقق این امر باید فراتر از توسعه مادی به فکر توسعه دانش باشیم که خوشبختانه موسسه پویش ایران من در این راستا حرکت می کند.

حسینی با بیان اینکه بنیاد این موسسه را فعالین اقتصادی ایران بویژه تهران تشکیل می دهند عنوان کرد: در راستای مسئولیت اجتماعی این موسسه در کردستان شش مدرسه را در مناطق محروم و روستا ها ایجاد کرده است.

وی در خاتمه خاطر نشان کرد: امید است در آینده فارغ از رشد فرهنگی شاهد رشد اقتصادی، گردشگری و به ویژه سواد و آگاهی مردم باشیم.

در ادامه نماینده موسسه پویش ایران من با بیان اینکه توسعه امری پیوسته است و شروع آن همگام با شروع رشد آدمی است ابراز داشت: پویش(ایران من) محصول فکر، تلاش و عزم بخش خصوصی ایران برای ایفای نقشی فعال، سازنده و مطالبه گرانه در نظام آموزشی کشور است.

مینا کامران به اهداف این موسسه اشاره کرد و گفت: تحقق عدالت آموزشی در کشور، نوسازی و توسعه کمی و کیفی فضاهای آموزشی، شناسایی کاستی ها و عقب ماندگی های نظام آموزشی و پیگیری جهت بهبود و اصلاح آن ها از اهدافی است که با همکاری سمن ها و انجمن ها انجام می شود.

وی اظهار داشت: پویش ایران من در نظر دارد، سه مدرسه‌ای سه روستای مرزی ایران در استانهای کردستان، کرمانشاه و سیستان و بلوچستان بر اساس الگوی توسعه پایدار بسازد.

کامران یکی از ویژگی های این مدارس را الهام از الگوهای بومی و مصالح بومی دانست و افزود: به حداکثر رساندن بهره وری در زمان و سرمایه، مشارکت همه ذی نوعان جامعه و توانمند سازی اجتماعی، اقتصادی ساکنین روستا از دیگر ویژگی های این نوع مدارس است.

 

سنندج سید کمال حسینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر