کد خبر: 503279 A

مریم بیدخام:

سرپرست امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: دوره ارتقای تاب‌آوری با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش توانمندی زنان و خانواده در برابر آسیب‌ها به‌زودی در قزوین برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، مریم بیدخام در نشست ارتقای تاب‌آوری اجتماعی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی افزود: این دوره برای زنان و خانواده‌های استان قزوین با محتوای آموزش مسائل و آسیب‌های اجتماعی در نظر گرفته شده و مدرسان و تسهیل‌گران این دوره تعیین شده اند.

وی ادامه داد: یکی از اهداف این دوره افزایش سطح آگاهی و بینش زنان و خانواده‌های قزوینی درباره آسیب‌های اجتماعی نظیر اعتیاد، طلاق، مفاسد اجتماعی و بیکاری است که در این زمینه با تهیه بسته‌ها و محتواهای مناسب با همکاری مدرسان و سازمان های مردم نهاد اقدام شده است.

سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین خاطرنشان کرد: افزایش توانمندی و تاب‌آوری جامعه به کاهش بزه و آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه منجر می‌شود و افزایش شادابی و نشاط جامعه را در عرصه‌های مختلف در پی دارد.

این مسئول افزود: امیدواریم دستگاه‌های اجرایی همکاری و همراهی لازم را با مدرسان و تسهیل‌گران این دوره اجتماعی داشته باشند تا با افزایش سطح آگاهی جامعه، اهداف تعیین شده سریع تر محقق شوند.

وی در ادامه با اشاره به آسیب‌های اجتماعی گفت: براساس آمارگیری‌های انجام شده در سال 95 موضوع بیکاری و مشکلات اقتصادی به عنوان مهمترین آسیب اجتماعی شناخته شده است بنابراین توانمندسازی مردم با طرح‌ها و برنامه‌های اقتصادی در نهایت به کاهش این آسیب منتهی خواهد شد.

بیدخام در پایان خاطرنشان کرد: تبعیض در جامعه و طلاق و اعتیاد از دیگر آسیب‌های اجتماعی مهم هستند که امیدواریم با برگزاری این دوره اجتماعی و همکاری مدرسان و تسهیل‌گران در راه کاهش آنها و افزایش تاب‌آوری اجتماعی تلاش کنیم.

در ادامه این نشست مدرسان و سمن‌های حاضر در جلسه به بحث و تبادل نظر پرداختند

آسیب های اجتماعی مریم بیدخام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر