کد خبر: 504846 A

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان:

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان گفت: 65 درصد همسر آزاری ها در کشور ناشی از مصرف مواد مخدر است.

به گزارش ایلنا به نقل از  مرکز مبارزه با مواد مخدر سیستان وبلوچستان محمدهادی مرعشی با اعلام این مطلب افزود: 65 درصد طلاق ها، 40 درصد سرقت ها، 30 درصد کودک آزاری ها، 23 درصد نزاع ها، 20 درصد جرائم منکراتی و 10 درصد جرائم عمدی در کشور ناشی از سوء مصرف مواد مخدر و آسیب های آن است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان در ادامه بیان کرد: از جمله خساراتی که تولید، انتقال و مصرف موادمخدر در کشور ایجاد کرده این است که 58 درصد معتادن زیر 34 سال سن دارند و 64 درصد معتادان متاهل اند یعنی حدود هفت میلیون نفر از اعضای خانواده ها درگیر مواد مخدر هستند.

وی اظهار کرد: 71 هزار نفر در سیستان و بلوچستان زیر پوشش مراکز خدمات درمانی و ترک اعتیاد قرار دارند که این آمار روز به روز در حال افزایش است. 295 مرکز خدمات درمانی و ترک اعتیاد در سیستان و بلوچستان وجود دارد که در مقایسه با 90 مرکز موجود در سال 92 رشد سه برابری داشته است.

وی خاطرنشان کرد: 220 تن انواع مواد مخدر سال گذشته در استان کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال 94 افزایش 39 درصدی را نشان می دهد. تریاک با 187 تن و حشیش با 24 تن بیشترین نوع مواد مخدر کشفی در استان بوده است.

 

اعتیاد ستاد مبارزه با مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر