کد خبر: 506342 A

فرمانده قروه مطرح کرد:

فرماندار قروه با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های اصلی مردم بحث آب شرب است گفت: مدیریت مصرف صحیح آب نیازمند مشارکت همگانی است که این امر نیازمند توزیع عادلانه با توجه به منابع و اعتبارات در شهرستان است.

به گزارش ایلنا، پرویز کولانی در آیین تودیع و معارفه رئیس آب و فاضلاب شهری افزود: با توجه به قدمت شبکه آب برخی از محلات شهرستان دچار فرسودگی شبکه و باعث از دست رفتن پرت آب می شود و این امر نیازمند اصلاح شبکه آب است.

وی از مردم خواست با مدیریت در مصرف آب و صرفه جویی، از مصرف بی رویه و غیر ضروری آب خودداری کنند.

کولانی تاکید کرد: با توجه به اینکه منابع آب محدود و استحصال و بهره برداری از آن زمان بر و هزینه بر است مدیریت آب در این زمینه نقش بسزایی دارد.

وی افزود: یکی از انتظارات  مردم  انتقال آب از سد قوچم و آزاد به شهرستان قروه است که این امر در دست اقدام است و با تسریع عملیات اجرایی آن مشکل آب شهرستان مرتفع می شود.

رئیس سابق آب و فاضلاب شهری در این آئین گفت: برداشت بی رویه چاه های کشاورزی مجاز و غیر مجاز و کاهش بارندگی سبب افت شدید سطح آب های زیرزمینی شده است.

منصور دولتی افزود: حل مشکل آب سالیانه نیازمند افزایش حداقل 50 لیتر بر ثانیه به حجم آب تولیدی دارد که در مدت سه سال شروع 12 حلقه چاه حفر و تجهیز و 9 حلقه چاه با دبی تقریبی حداقل 100 لیتر بر ثانیه اقدام شده است.

وی از وارد مدار کردن منبع هزار و 700 متر مکعبی قلعه که باعث برطرف نمودن مشکل فشار آب نواحی مرتفع قلعه و برخی از نقاط شهر قروه خبر داد و گفت: رفع مشکل کم آبی قلعه در سال گذشته اجراء شده و در سال 96 در دست اقدام است.

وی افزود: بیش از چهار کیلومتر شبکه فاضلاب با همکاری شورای شهر و شهردار قروه در قلعه و اتصال شبکه مربوط به شبکه فاضلاب شهری قلعه احداث شده است و بیش از 400 رشته اشتراک فاضلاب در قلعه فروش و واگذاری شده است.

 

 

آب و فاضلاب تودیع و معارفه صرفه جویی کشاورزی حجم آب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر