کد خبر: 511766 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

رئیس اداره مرکز بهداشت و درمان شهرستان ریگان گفت: به دلیل هجوم عقرب‌ها در مناطق روستایی این شهرستان سم پاشی این مناطق تا پایان هفته انجام خواهد شد.

اسماعیل حقیقی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: در پی گرمای بی سابقه سال جاری عقرب ها به نازل شهرستان ریگان و بیشتر به مناطق روستایی و کوهستانی هجوم آورده اند.

حقیقی افزود: به همین دلیل  تیم‌های امدادی ما شامل پزشکان و بهورزان به این مناطق اعزام کردیم   تا آموزش های لازم را در مقابل عقرب گزیدگی به مردم این مناطق بدهند.

 به گفته وی در مناطق  تک فرهاد و کوشا که خود شامل روستاهای بسیاری می‌شوند تیم‌های اعزامی ما در حال سم پاشی این مناطق هستند و تا آخر هفته تمامی این مناطق سم پاشی خواهند شد.

امین باقری فرماندار ریگان نیز پیشتر در این باره گفته بود : به دلیل گرمای بی‌سابقه در شهرستان ریگان زندگی عادی مردم به خطر افتاده است و تاکنون این عقرب گزیدگی‌ها باعث مرگ یک زن جوان شده است.

باقری عنوان کرد: تاکنون در شهرستان ریگان بیمارستان وجود نداشته است و اوایل مهر ماه سال جاری قرار است بیمارستان این شهرستان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گیرد.

 شهرستان ریگان یکی از شهرستان های استان کرمان است که بر اثر گرمای بیش از حد عقرب ها به آن هجوم آورده‌اند.

استان کرمان بهداشت و درمان بیمارستان فرماندار سم پاشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر