کد خبر: 511798 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

مدیر کل بهزیستی استان چهارمحال وبختیاری از شناسایی 32 هزار معلول در سطح این استان خبر داد.

محمد میرزایی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: در استان چهار محال و بختیاری 32 هزار معلول شناسایی شده است که از این تعداد ۵ هزار و ۹۰۰ نفر مستمری بگیر بهزیستی و مابقی از خدمات سازمان استفاده می‌کنند.

میرزایی با اشاره به ارائه خدمات به معلولان استان افزود: ۲۰ هزار نفر از معلولان استان در سال ۹۵ شناسایی و از خدمات سازمان بهزیستی بهره‌مند شده‌اند.

وی کودکان کار این استان را 110 نفر خواند و خاطر نشان کرد: خوشبختانه اقدامات لازم برای ساماندهی کودکان کار در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه بیان کرد: در سال گذشته زمینه اشتغال 1400 نفر از مددجویان بهزیستی فراهم شد.

مدیر کل بهزیستی استان  چهارمحال وبختیاری گفت:  1843 نفر از زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته‌اند، همچنین 90 نفر از فرزندان خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی شامل معافیت سربازی شده‌اند.

وی تصریح کرد: در خصوص وام‌های مسکن به خانواده‌های دارای یک معلول و بیشتر در روستاهای استان مبلغ 18 میلیون تومان و در شهرها 30 میلیون تومان بلاعوض پرداخت و همچنین تسهیلات 20 و30 میلیون تومان با سود 4 درصد و اقساط15 ساله پرداخت می‌شود.

میرزایی با بیان اینکه 22 مرکز مشاوره در استان در حال فعالیت است و در سال جاری سه مرکز دیگر به این مراکز اضافه می‌شود افزود: در حال حاضر 3 دستگاه خودرو سیار اورژانس اجتماعی در سطح استان فعال است که با اقدامات صورت گرفته 4 دستگاه دیگر نیز اضافه می‌شود و در حال حاضر حدود ۱۸ هزار نفر از خدمات اورژانس اجتماعی استفاده می‌کنند.

وی راه‌اندازی خطوط صدای مشاور  1480در روستاها یکی از اقدامات سازمان بهزیستی در سال جاری خواند.

مدیرکل سازمان بهزیستی چهار محال و بختیاری در ادامه گفت: 2330 نفر از دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی کمک هزینه تحصیل دریافت می‌کنند.

بهزیستی چهار محال و بختیاری خانواده دانش آموزان و دانشجویان مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر