کد خبر: 511938 A

مدیر مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام‌خمینی(ره) در اصفهان از برگزاری اولین مسابقه ملی عکاسی روح‌الله با همکاری مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام‌(ره) و کانون عکس اصفهان خبر داد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام و المسلمین عباس کمساری در نشست‌خبری مسابقه ملی عکاسی روح‌الله با بیان اینکه باید دست در دست یکدیگر اندیشه امام(ره) را ترویج دهیم، ادامه داد: باید به سمتی حرکت کنیم که اندیشه امام تبدیل به باور عمومی‌ شود.

وی افزود: اگر چنین شود، یقیناً شاهد روزهایی شبیه به ابتدای انقلاب اسلامی و همدلی و همراهی مسئولین و مردم خواهیم بود.

مدیر مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) در اصفهان با اشاره به نقش اساسی رسانه‌ها و هنرمندان در معرفی این اندیشه به جامعه، گفت: متأسفانه در رسانه‌ها شاهدیم که معرفی امام خمینی (ره) تنها به ایامی خاص محصور شده که اگر این روند بهبود یابد اندیشه‌ایشان به فرهنگ تبدیل خواهد شد.

کمساری ادامه داد: اگر اندیشه‌ای در قالب هنر جای بگیرد، قطعاً مانا خواهد بود و ما هرگاه از زبان هنر استفاده کردیم موفق بوده‌ایم.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره داستان روح‌الله در ماه گذشته و همچنین پانزدهمین جشنواره شعر مهر بهمن در سال جاری، اضافه کرد: در کنار برگزاری این جشنواره‌ها، مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) همکاری خوبی با هنرمندان جوان داشته و برنامه‌هایی مانند پاتوق فیلمسازان جوان، نشست نقد و بررسی با مستندسازان اصفهان، نشست‌های گوهر معرفت و جلسات آموزشی کانون عکس اصفهان را در نگارستان امام خمینی (ره) برگزار می‌کند که مخاطب اصلی آن جوانان و هنرمندان هستند.

کمساری افزود: برگزاری چنین جلسات و نشست‌هایی سبب می‌شود تا جوانان نسل سوم و چهارم که حضور امام خمینی (ره) را درک نکرده‌اند هرچه بیشتر با ایشان و اندیشه‌هایشان آشنا شوند.

مدیر مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) با بیان اینکه مسابقه عکاسی ملی روح‌الله با همکاری کانون عکس اصفهان برگزار می‌شود، افزود: این مسابقه در سه محور شخصیت، روایت و اندیشه امام خمینی (ره) و با توجه ویژه به اندیشه حضرت امام برگزار می‌شود.

کمساری ادامه داد: اندیشه امام خود شامل محوریت‌های خداباوری امام، اعتقاد به نقش مردم، اهل‌بیت (ع) از منظر امام، عدم استعمار پذیری، عدالت اجتماعی، سبک زندگی امام، جایگاه زن و جوانان نزد امام می‌شود.

در ادامه وحید مؤمن زاده دبیر هنری مسابقه ملی عکاسی روح‌الله با بیان اینکه کانون عکس استان اصفهان با همکاری مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) فعالیت‌های خوب و مؤثری داشته است، ادامه داد: این مسابقه در سه بخش عکاسی با دوربین حرفه‌ای، عکاسی با تلفن همراه و بخشی ویژه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این مسابقه با هدف خلق، ایده پردازی و کشف نگاه نو در محورهای اعلام شده برگزار می‌شود، افزود: بخش ویژه شامل عکس‌های دوران انقلاب و حیات امام به‌منظور معرفی و نمایش آثار عکاسان قدیمی این حوزه، است.

مؤمن زاده گفت: داوران این مسابقه ساسان مؤیدی، مریم کاظم‌زاده و رسول کمالی بوده که در هر بخش سه اثر را به‌عنوان آثار برتر معرفی می‌کنند.

وی با بیان اینکه مهلت ارسال آثار از 30 خرداد تا 20 مردادماه جاری تمدیدشده است، ادامه داد: داوری عکس‌های ارسال‌شده از 10 شهریورماه آغازشده و در روز 15 شهریور اسامی نفرات برتر اعلام می‌شود و درنهایت در تاریخ 25 شهریور آیین افتتاح نمایشگاه و اختتامیه مسابقه برگزار خواهد شد.

دبیر هنری مسابقه ملی عکاسی روح‌الله در پایان افزود: تاکنون 265 اثر به دست ما رسیده است که قطعاً با نزدیک شدن به تاریخ پایان مهلت ارسال این تعداد افزایش پیدا خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، هنرمندان عکاس می‌توانند با مراجعه به سایت www.imam-Khomeini-isf.it و تکمیل فرم مشخصات شخصی آثار خود را برای داوری در سایت بارگذاری کنند.

موسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره)
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر