کد خبر: 514416 A

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان :

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: در راستای اجرای پروژه های کشاورزی هیچ پروژه ای به دلیل نبود اعتبار تعطیل نخواهد شد.

به گزارش ایلنا، کریم ذوالفقاری در چهارمین جلسه کمیته مشورتی، اجرایی پروژه ایکاردا در کردستان که با حضور معاون دفتر ایکاردا در ایران برگزار شد اظهار کرد: برکت پروژه ایکاردا در استان کردستان به مرحله بسیار خوبی در دیم رسیده است این دستاورد نتایج مناسبی در دیم استان ایجاد کرده است.

وی افزود: دستاوردهای پروژه ایکاردا رها نمی شود و با هدف گذاری مناسب باید در اختیار کشاورزان کردستانی قرار بگیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با بیان اینکه استفاده از ظرفیت کارشناسان در اجرای پروژه ایکاردا مهم و تاثیر گذار است عنوان کرد: بر این اساس باهمت مدیران بخش کشاورزی باید ظرفیت های خالی به طور ثابت در اختیار این پروژه قرار بگیرد.

ذوالفقاری تاکید کرد: با پیگیری و بررسی های انجام شده نسبت به حل موضوع تهیه بذر، بذرکار و کارنده ها تصمیمات جدی گرفته خواهد شد و تلاش می شود تا نسبت به تخصیص یارانه، تسهیلات ارزان قیمت در راستای خرید یا به روز کردن ادوات کشاورزی با درخواست استان از وزارتخانه اقدامات بهتری انجام شود.

وی یادآورشد: مشکلات سال زراعی آینده از هم اکنون شناسایی شده تا راستای مقابله با آنها در سال زراعی آینده آمادگی لازم را داشته باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خاطرنشان کرد: کشت نخود به عنوان یک محصول پردرآمد علاوه بر ایجاد اقتصاد مقاومتی در راستای اقتصادی کردن کشاورزی در روستاها و تثبیت جمعیت روستایی از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی در ادامه اظهار داشت: توجه به تهیه بذر به عنوان یک مهم باید در اولویت قرار بگیرد زیرا  بذر مناسب، کاشت به موقع و  داشت مناسب، برداشت محصول با کیفیت را تضمین می کند.

ذوالفقاری با تاکید مجدد به تجهیز کشاورزان به دستاوردهای روز کشاورزی گفت: با انتقال یافته ها و دانش کشاورزی به کشاورزان، شاهد افزایش عملکرد در هکتار خواهیم بود.

 

 

ایران بخش کشاورزی جهاد کشاورزی کشاورزی معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر