کد خبر: 514434 A

با نصب نخستین پلاک

نخستین پلاک کاشانه مهمان در منطقه آزاد انزلی با حضور معاون و مدیران معاونت فرهنگی اجتماعی گردشگری این سازمان و مسئولان استانی نصب شد.

به گزارش ایلنا از بندرانزلی، نخستین پلاک کاشانه مهمان در  منطقه آزاد انزلی با حضور معاون و مدیران معاونت فرهنگی اجتماعی گردشگری این سازمان و مسئولان استانی نصب شد.

 مجید فاتحی معاون فرهنگی اجتماعی گردشگری سازمان در مراسم آغاز این طرح که به منظور ساماندهی مراکز اقامتی محدوده منطقه آزاد انزلی از سوی این سازمان به اجراء درآمده است با اشاره به حمایت بیشتر توأم با نظارت جدی تر بر مراکز اقامتی در این منطقه ، گفت : توسعه گردشگری در محدوده منطقه آزاد انزلی نیازمند فرآهم نمودن زیرساخت های لازم برای اقامت گردشگران و مسافرین به ویژه در زمینه تنوع بخشی براساس سطح درآمد مهمانان و گردشگران است که در همین راستا، حمایت و نظارت بر ساخت هتل، مجتمع های اقامتی و کاشانه مهمان در دستور کار قرار دارد.

وی در ادامه افزود : در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال وجود کاشانه مهمان در محدوده منطقه آزاد انزلی می تواند زمینه های اشتغالزایی از محل اجاره این گونه امکان و فروش تولیدات صنایع دستی را به دنبال داشته باشد که این امر موجب رونق و افزایش درآمد اقتصادی خانوارهای ساکن در این منطقه خواهد شد.

فاتحی با بین اینکه به منظور تجهیز و ارتقای استانداردهای کاشانه مهمان ها مقرر گردیده از محل صندوق کارآفرینی امید به هر یک از صاحبان این قبیل مراکز اقامتی مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال وام با بهره ۴ درصد تسهیلات پرداخت شود، افزود: هم اکنون افزون بر ۲۶۰ کاشانه مهمان در سطح منطقه آزاد انزلی مشغول به فعالیت بوده و در سه ماهه نخست سال جاری مدت اقامت گردشگران منطقه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۹ درصد رشد داشته ، که این امر منجر به رونق اقتصادی جوامع محلی خواهد شد.

معاون فرهنگی اجتماعی گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی خطاب به همه صاحبان کاشانه مهمان‌هایی که بدون دریافت مجوز فعالیت اقتصادی از این سازمان در حال فعالیت هستند، گفت: طی دو ماه آینده همه کاشانه مهمان‌های منطقه آزاد انزلی ملزم به دریافت مجوز فعالیت از مدیریت گردشگری سازمان می باشند.

  این طرح در روستای طالش محله و حسن رود با حضور رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی استان گیلان و تعدادی از دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای منطقه فعالیت خود را آغاز کرد.

 

اقتصاد مقاومتی درآمد شورای اسلامی گردشگری معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر