کد خبر: 518238 A

مدیر کل دبیرخانه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، در سفر یک روزه خود به گیلان، این استان را شاخصی موفق در تهیه و تصویب طرحهای جامع شهری و رعایت طرحهای ناحی‌ه­ای و ضوابط مندرج در آن معرفی کرد.

به گزارش ایلنا از رشت، جابری مقدم مدیر کل دبیرخانه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران،  طی سفر یک روزه ی خود به استان گیلان، این استان را شاخصی موفق در تهیه و تصویب طرحهای جامع شهری و رعایت طرحهای ناحیه­ای و ضوابط مندرج در آن معرفی کرد. 

 جابری مقدم در همین راستا گفت: با توجه به عملکرد موثر این اداره کل در تهیه و تصویب طرحهای جامع شهری ، رعایت طرحهای ناحیه­ای و ضوابط مندرج در آن در کلیه تصمیم­گیری ها در کمیسیونهای ماده5، تبصره1 ماده1، ماده8 استقرار محیط زیست و نهایتاً در کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی، استانهای گیلان و کرمانشاه را می توان به عنوان دو استان موفق و شاخص در سطح کشور معرفی کرد.

 طی جلسه ای با حضور جابری مقدم، مدیریت و کارشناسان حوزه ی شهرسازی و معماری ، کلیه ی فعالیتهای انجام شده در این حوزه مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین در این جلسه راهکارهای تحقق­ پذیری بیشتر طرحهای توسعه و عمران -طرحهای جامع و تفصیلی- توسط مدیر کل دبیرخانه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران معرفی شده و ابهامات و مشکلات پیش رو با ذکر نمونه­های موفق بین­المللی قوانین کشوری مشابه توسط ایشان پاسخ داده شد.

در پایان جابری مقدم با اهداء لوح تقدیر از علی خاوری مدیرکل، خدیجه انشا مدیریت شهرسازی و معماری و تمامی کارشناسان این حوزه به جهت ایفای نقش موثر در پیشبرد اهداف شورایعالی شهرسازی و معماری در تحقق پذیری طرحهای فرادست  قدردانی کرد.

 

استان گیلان ایران محیط زیست مشکلات معماری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر