کد خبر: 518478 A

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان فارس مطرح کرد:

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: در اجرای تبصره 35 الحاقی قانون بودجه سال 95 از محل منابع حاصل تسعیر نرخ ارز، سود تسهیلاتی که تا مبلغ یک میلیارد ریال با درنظر گرفتن اولویت‌هایی از بهمن ماه سال گذشته آغاز شده است،‌ مشمول بخشودگی می‌شود.

به گزارش ایلنا، جعفر صبوری‌پور افزود: همچنین بخشودگی تسهیلات حوادث غیرمترقبه و بدهی استمهال‌شده کشاورزان مشمول بند "د" تبصره 4 قانون بودجه سال‌های 93 و 94 و بند "و" تبصره 13 قانون بودجه سال 95 در دو مقطع، یک بار تا سقف 100میلیون ریال و بار دوم تا سقف 250میلیون ریال بدهی اجرا شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با همکاری بانک‌های عامل کشاورزی، صادرات، سپه، تجارت، ملی، ملت و رفاه کارگران اقدام به بخشودگی بخشی از مبالغ کرده است؛‌ بدین‌ترتیب با بازگشت اصل بدهی ۳۰‌هزار و پانصد فقره تسهیلات با بازپرداخت ۲۰۲۰ میلیارد ریال به سیستم بانکی توسط بدهکاران، 1020 میلیارد ریال سود این تسهیلات توسط دولت تأمین شد؛ همچنین بخشودگی 260میلیارد ریال جرائم توسط بانک‌های عامل صورت گرفته است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با تنفیذ تبصره 35 الحاقی قانون بودجه 95 در بند "و" تبصره 16 قانون بودجه سال 96، از اوایل مردادماه جاری تسویه تسهیلات تا سقف 400 میلیون ریال با بخشودگی سود و جرائم آن در دستور کار سیستم بانکی قرار گرفته است.

وی تأکید کرد: کشاورزان، دامداران و بهره‌برداران بخش کشاورزی می‌توانند با توجه به محدودیت زمانی تا پایان ماه جاری، با مراجعه به شعب بانک‌های اعلام شده و تسویه اصل بدهی تا مبلغ 400 میلیون ریال از مزایای این قانون بهره‌مند شوند.

بخش کشاورزی تسهیلات بانکی بانک کشاورزی بخشودگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر