کد خبر: 519410 A

آتش سوزی در یک مجتمع مسکونی در شهر ساحلی انزلی علاوه بر آسیب جدی به سه واحد مسکونی ، هشت آتش نشان را نیز راهی بیمارستان کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از اداره  آتش نشانی و خدمات ایمنی بندر انزلی ، رئیس این اداره گفت: شب گذشته با گزارش مردمی به 125 مبنی بر وقوع حریق در خیابان تختی بندرانزلی ماموران آتش نشانی بلافاصله به محل حادثه اعزام و اولین خودروهای آتش نشانی 4 دقیقه بعد از اعلام وقوع حریق در محل حادثه حاضر شدند.

اسماعیل خجسته افزود: به دلیل وسعت حریق و همچنین آتش گرفتن علفزار زمین متروکه کنار ساختمان ، از آتش نشانی اداره کل بنادر و دریانوردی و صنایع دریایی شهید تمجیدی نیز درخواست کمک شد که آن خودروها نیز پس از دریافت مجوز از مسئولان ذیربط خود بعد از 20 دقیقه به محل حادثه رسیدند.

وی با اشاره به از بین رفتن سقف این ساختمان چهار طبقه و آسیب جدی به سه واحد مسکونی ادامه داد: به دلیل به کار رفتن ایزوگام و مصنوعات شیمیایی در کل ساختمان و دود بسیار ناشی از سوخت آنها هفت تن از آتش نشانان دچار دود گرفتگی شدید شدند که پس از انتقال به بیمارستان مداوا شدند.

خجسته با اشاره به عدم کارایی لوله های اطفاء حریق به کار رفته در ساختمان یادآور شد: متاسفانه یک آتش نشان نیز به دلیل ریزش آوار سقف از ناحیه گردن دچار آسیب دیدگی و برای مداوا به بیمارستان آریای رشت منتقل و بستری شد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی با اشاره به مهار و کنترل آتش سوزی پس از 55 دقیقه تلاش آتش نشانان اظهار کرد: متاسفانه نبود تجهیزات انفرادی کافی از جمله کپسول های تنفسی و شارژر های آن باعث آسیب دیدن آتش نشانان شد که با وجود درخواست های مکرر مبنی بر تخصیص اعتبار یا تامین تجهیزات لازم برای آتش نشانی انزلی تاکنون اقدامی در این راستا صورت نگرفته است.

خجسته تاکید کرد: درصورت نبود تجهیزات لازم ، آتش نشان به فرد عادی تبدیل شده و کارآیی وی در خدمات رسانی به مردم به حداقل می رسد.

وی با اشاره به پایان عملیات آتش نشانی در ساعت 22و 50 دقیقه شامگاه پنجشنبه یادآور شد: در این عملیات از هفت دستگاه خودروی آتش نشانی ، یک دستگاه تانکر آب و یک دستگاه خودروی واکنش سریع سازمان آتش نشانی بندرانزلی و 2 دستگاه خودروی آتش نشانی از اداره کل بنادر و صنایع شهید تمجیدی و 34 آتش نشان استفاده شد.

بندرانزلی در 40 کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع شده و 70 آتش نشان در سه ایستگاه از این شهر ساحلی به مردم خدمت می کنند.

 

 

آتش سوزی آتش نشانی امداد و نجات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر