کد خبر: 520574 A

مدیرکل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری زنجان خبرداد:

مدیرکل روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری زنجان به اقدامات انجام شده برای خبرنگاران در سنوات اخیر اشاره کرد و گفت: زیرساخت های اعطاء تسهیلات به رسانه ها در استان فراهم شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا  از زنجان، ادریس سالاری مدیرکل روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری زنجان امروز(16 مرداد) در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار به اقدامات انجام شده در حوزه ارائه تسهیلات به خبرنگاران اشاره و اظهار کرد: امکانات و زیرساخت های فعالیت خبرنگاران فراهم شده است.

سالاری به اختصاص زمین برای تمرکز فعالیت های رسانه ای اشاره کرد و گفت: با پیگیری‌های انجام شده زمین توسط مسکن و شهرسازی در اختیار خانه مطبوعات قرار گرفته است.

وی به تسهیلات اعطایی به خبرنگاران با معرفی خانه مطبوعات اشاره کرد و گفت: تخصیص زمین تعاونی به این قشر هم در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته مسئول روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری زنجان، زمینه‌های اختصاص مسکن به خبرنگارانی که تاکنون از این تسهیلات برخوردار نبودند هم فراهم شده است.

 این مسئول در استان زنجان، به تشکیل صندوق قرض الحسنه روزنامه نگاران و خبرنگاران استان زنجان اشاره کرد و گفت: مبلغی از سوی استاندار به این صندوق اختصاص یافته است.

معاون اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان هم در ادامه جلسه با تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: در هیچ دولتی جز دولت تدبیر و امید رابطه اصحاب رسانه و خانه مطبوعات با مجموعه دولت حسنه نبوده است.

جعفر محمدی گفت: پس از روی کار آمدن دولت خانه تکانی اساسی در حوزه مطبوعات انجام شد و در استان زنجان این تحولات با کمترین حاشیه انجام شد.

وی با بیان اینکه در این دولت جشنواره مطبوعات که نزدیک به 10 سال برگزار نمی شد، به برکت این دولت برگزار می شود، گفت: خبرنگاران در راستای اعتلای استان تلاش می کنند.

این مقام مسئول به مقوله کمبود اعتبارات فرهنگی و مشکلات موجود در این عرصه اشاره کرد و گفت: تنها مشکلی که شهرستان ها هم به آن مبتلا هستند مقوله اعتبارات است که امید می رود نگاه جدی به آن شود. 

حسین نجاری معاون خانه مطبوعات استان زنجان هم به سیاست گذاری کلان وزات فرهنگ و ارشاد اسلامی در جهت ساختارمند شدن خانه مطبوعات اشاره کرد و گفت: خانه مطبوعات تنهاترین تشکلی است که از سوی وزاتخانه رسمیت دارد.

وی در پایان خواستار حمایت بیشتر مسوولان از خانه مطبوعات شد و گفت: امید می رود جلساتی به صورت مستمر با اعضای خانه مطبوعات در جهت ارتقاء جایگاه خانه مطبوعات تشکیل شود.

خانه مطبوعات استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر